KRS 0000084062

Włodek „Jacooś” Porębski – Dyrektorem Operacyjnym Inicjatywy „Nasze skały”

02.07.2008

Informacja ta pojawiła się już wprawdzie „przepremierowo” w sprawozdaniu z ostatniego zebrania zarządu Fundacji, wspólnie z pozostałymi Kolegami z Rady „Naszych skał” postanowiliśmy jednak opublikować oddzielny oficjalny komunikat. Jego treść przygotował Kol. M. Biedrzycki. Oto on:

* * *

Rada Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” wybrała Dyrektora Operacyjnego

Rada Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych Nasze Skały wybrała w głosowaniu Włodzimierza Porębskiego na Dyrektora operacyjnego Inicjatywy. Do głównych zadań dyrektora będą należały negocjacje zasad udostępniania i korzystania z rejonów wspinaczkowych na terenie Polski z właścielami gruntów, władzami lokalnymi i centralnymi, służbami ochrony przyrody, organizacjami i stowarzyszeniami.

Włodzimierz Porębski (1959), znany w środowisku jako Jacooś, to od ponad ćwierćwiecza alpinista i grotołaz. Instruktor alpinizmu jaskiniowego i wspinaczki sportowej. Uczestnik kilkudziesięciu wypraw speleologicznych m.in. do Papui Nowej Gwinei, bezludnych wysp Patagonii czy na Spitsbergen.
Z wykształcenia geolog, z zawodu menedżer. Przed objęciem funkcji Dyrektora operacyjnego był doradcą zawodowym pierwszego kontaktu w unijnym Programie Partnerstwa na Rzecz Rozwoju „Sportowcy na Rynku Pracy”.

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w marcu 2008 roku we współpracy z Fundacją Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki oraz Polskim Związkiem Alpinizmu. Jej głównym celem jest zapewnienie dostępu do eksplorowanych od ponad stu lat polskich rejonów wspinaczkowych w skałkach i górach oraz przywrócenie dostępu do rejonów, w których obecnie nie można się wspinać.

Dodatkowych informacji udzielają:

Włodzimierz Porębski – Dyrektor operacyjny „Nasze Skały” –
tel. 0662 14 94 00, e-mail: wlodek@life.pl

Mariusz Biedrzycki – Przewodniczący Rady Inicjatywy „Nasze Skały” –
tel. 0664 95 95 00, e-mail: mariusz.biedrzycki@trigendo.pl

Mariusz Biedrzycki

* * *

Zarząd Fundacji przyłącza się do napływających zewsząd gratulacji, ufając, że współpraca dla dobra środowiska przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i będzie bardzo owocna. Dyrektor operacyjny podjął już swoje obowiązki. Na najbliższym zebraniu zarządu Fundacji będzie okazja omówić bezpośrednio z Włodkiem zasady dalszej współpracy, o czym będziemy na bieżąco informować.

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan