KRS 0000084062

Sprzątanie Zakrzówka w najbliższą sobotę – 18 października!

14.10.2008

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych Nasze Skały
oraz Klub Wysokogórski Kraków
zapraszają
w najbliższą sobotę (18 października 2008 r.)
do wspólnego zbierania śmieci na  Zakrzówku. 

Sprzątać będziemy sektory wspinaczkowe i tereny wokół nich. Worki i rękawice wydawane będą w godzinach 10:00–12:00 przy wejściu od pętli autobusowej na końcu ul. Twardowskiego, tam tez zgromadzimy śmieci których wywiezieniem zajmie się Krakowski Zarząd Komunalny (logistycznego wsparcia akcji udzielają firmy Gerium i Kraken).

Akcja sprzątania Zakrzówka będzie okazją do towarzyskiego spotkania i rozmów, liczymy na przekazanie przedstawicielom Rady i dyrektorowi operacyjnemu  sugestii dotyczących działalności Naszych Skał – głównie w kontekście przyszłych zadań.

Niezwykle ważnym aspektem sobotniego sprzątania będzie pokazanie naszego wizerunku – jako grupy społecznej która od wielu lat jest realnym gospodarzem skałek (kilka dni temu minęło 100 lat od pierwszych wspinaczek w polskich skałkach) – nie tylko z racji wytyczenia tysięcy dróg wspinaczkowych i zainstalowania na nich  punktów asekuracyjnych.

Wartą podkreślenia i uznania jest postawa właściciela terenu – firmy Gerium, która od pocżatku wejścia w posiadanie Zakrzówka deklarowała jasno chęć współpracy i porozumienia ze wspinaczami, szanując nasze potrzeby i zachowującnasz dotychczasowy status na Zakrzówku.

Zapraszamy !

IŚW Nasze Skały
Klub Wysokogórski Kraków

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan