KRS 0000084062

Wielkie wspinanie w Tarnowie. Puchar Polski Juniorów oraz pierwszy w historii Puchar Tarnowa Amatorów we wspinaczce na czas.

03.05.2011

Blisko osiemdziesięciu zawodników wzięło udział w zawodach rankingowych Polskiego Związku Alpinizmu – Pucharu Polski Juniorów. Zawody były połączone z zawodami dla wszystkich chętnych, którzy chcieli sprawdzić się na ściance wspinaczkowej.

W rywalizacji pucharowej PZA walczyli doświadczeni zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych: juniorów młodszych i juniorów. Na starcie stanęło 27 zawodników z różnych miast Polski.

W rozgrywanych po raz pierwszy w historii zawodach Pucharu Tarnowa Amatorów we wspinaczce na czas wystartowało 51 uczestników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych do 14, do 18, do 30 i powyżej 30 lat. Specjalnie dla nich przygotowana została bardzo łatwa trasa wspinaczkowa, pomiar czasu odbywał się za pomocą systemu PZA, zawodnicy startowali z platform startowych i wspinali się do platformy wyłącznika czasu.

Zawody zorganizowała Edyta Ropek, Polski Związek Alpinizmu, MKS Tarnovia i Ścianka wspinaczkowa La Roca. Impreza przyciągnęły wielu miłośników wspinaczki.

Patrycja Konopka
Źródło: Onet.pl

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan