KRS 0000084062

Jesień 2011 – czas na Makalu!

04.05.2011

3 maja odbyło się spotkanie członków planowanej na jesień 2011 roku wyprawy unifikacyjnej Polskiego Związku Alpinizmu, której celem jest zdobycie piątej góry świata- Makalu (8463m).

Nasi himalaiści zamierzają zdobyć ten należący do tzw. wysokich ośmiotysięczników szczyt bez tlenu, drogą pierwszych zdobywców z 1955 roku. Ostatniego wejścia w tym stylu Polacy (Kopyś-Kołakowski) dokonali 22 lata temu!

Planowany wstępnie termin to 25 sierpień do 5 listopada czyli uchodzący za trudniejszy od letniego okres pomonsunowy, dlatego zakładamy, że wyprawa polska będzie jedyną działającą w tym rejonie. Ewentualny sukces będzie więc ciekawym powtórzeniem – pamiętamy jednak, że wiosną tego roku na Makalu wspina się Kinga Baranowska – trzymamy za nią kciuki…

Nadrzędnym celem wyprawy jest selekcja i przygotowanie polskich alpinistów w dziedzinie himalaizmu i do uczestnictwa w kolejnych wyprawach zimowych. Na chwilę obecną skład wyprawy zawiera 15 nazwisk, nie mniej jednak spodziewamy się, że z różnych „przyczyn życiowych” ostatecznie pojedzie około 10 osób. Więcej informacji na temat wyprawy oraz samej góry już wkrótce!

Adam Bielecki

Więcej informacji na stronie: www.polskihimalaizmzimowy.pl

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan