KRS 0000084062

Polski Himalaizm Zimowy na Men’s Day – przyjdź i zobacz jak zdobywa się ośmiotysięcznik!

31.05.2011

Paraliżujące zimno, wichury osiągające 200km/h, odmrożenia, lawiny. Gdy nadchodzi zima w Himalajach, zaczynają rządzić Polacy. Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 to program sportowy, którego celem jest dokonanie pierwszych wejść zimowych na cztery ośmiotysięczniki. Realizacja programu przypieczętuje polską dominację w himalaizmie zimowym (ośmiu spośród dziesięciu wejść zimowych na góry ośmiotysięczne dokonali Polacy).

Już w najbliższy weekend (4-5 czerwca) na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie, odbędzie się trzecia edycja Święta Mężczyzn – Men`s Day, największego w Polsce plenerowego widowiska, poświęconego męskim pasjom.

W specjalnie stworzonej strefie himalaizmu, każdy na własne oczy będzie mógł zobaczyć na czym polega ostra międzynarodowa rywalizacja o zdobycie czterech, niezdobytych dotąd zimą ośmiotysięczników.

Uczestnicy Men’s Day poznają warunki w jakich żyją alpiniści podczas długich miesięcy wyprawy. Jak się ubierają oraz jakiego sprzętu używają „lodowi wojownicy”. Wszystko to w prawdziwym obozie wysokościowym przeniesionym wprost z wysokości ponad 7000 metrów. W campie spotkamy uczestników planowanej na jesień 2011 wyprawy unifikacyjnej Polskiego Związku Alpinizmu na piąty szczyt świata Makalu (8463 m.). Na scenie głównej odbędzie się spotkanie z Arturem Hajzerem – słynnym polskim himalaistom, kierownikiem licznych wypraw, zdobywcą sześciu ośmiotysięczników. Jego opowieści na temat zimowego himalaizmu uświetnią imprezę Mens Day. Wspomnienia ze swojej długiej drogi do zdobycia Korony Himalajów zaprezentuje Piotr Pustlenik – trzeci Polak i dwudziesty człowiek na świecie, któremu udało się zdobyć wszystkie ośmiotysięczniki.

Patrycja Konopka

Więcej o imprezie na stronie: www.mensday.pl

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan