KRS 0000084062

Pamiętamy … Msza święta za zmarłych w górach – inicjatywa Klubu Wysokogórskiego Warszawa

07.06.2011

Akcja podjęta przez Zarząd Klubu Wysokogórskiego Warszawa ma na celu upamiętnienie zaginionych lub zmarłych taterników, alpinistów i himalaistów. 

15 czerwca (środa) w Bazylice Świętokrzyskiej (Kościół Św. Krzyża) na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się msza Święta zbiorowa w intencji Koleżanek i Kolegów Zmarłych w górach i na nizinach.

W trakcie mszy przewidziane jest czytanie listy zmarłych. Będzie ona niepełna, ponieważ odczytanie listy wszystkich zmarłych z historii polskiego wspinania, ze względu na jej objętość, przy ograniczeniach czasowych mszy świętej, nie byłoby możliwe. Na swojej stronie internetowej KW zwraca się z prośbą do całego środowiska wspinaczy, o przysyłanie na adres: pamietamy@kw.warszawa.pl …dalszych zgłoszeń zmarłych osób podając: imię nazwisko, rok śmierci i miejsce (miasto, góry, w przypadku Tatr można podać szczegółową nazwę topograficzną). Zgłoszone zmarłe osoby będą dołączane do obecnej listy dostępnej na stronie: https://kw.warszawa.pl/pamietamy/

15 czerwca jest w kościele dniem wspomnienia świętego Bernarda, którego papież Pius XI w 1923 roku ogłosił patronem alpinistów, narciarzy i ratowników górskich.

Patrycja Konopka

Źródło: https://kw.warszawa.pl/

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan