KRS 0000084062

Wojciech Kozub zginął w Alpach

08.07.2011

6 lipca, w lawinie kamiennej na Mont Blanc poniósł śmierć Wojciech Kozub, wybitny wspinacz, instruktor i przewodnik tatrzański.

Wojtek wraz trójką innych wspinaczy schodził drogą normalną z Mont Blanc. Ich celem było schronisko Tete Rousse (3167 m). Niestety około godziny 11-tej w Grand Couloir (Couloir du Gouter) runęła kamienna lawina. Wojtek zginął na miejscu, jeden ze wspinaczy został ranny. Grand Couloir jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na drodze normalnej na Mont Blanc.

Wojtek Kozub miał 30 lat. Był członkiem KW Kraków, instruktorem wspinaczki sportowej, przewodnikiem tatrzańskim z AKPT Kraków. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt przejść górskich, tak letnich, jak i zimowych. Działał w Karakorum, Hindukuszu, Pamirze, Pamiro-Ałaju, Himalajach, Kaukazie, Alpach i Tatrach.
Był wybitnym i jednym z najbardziej wyróżniających się wspinaczy górskich młodego pokolenia.
Ostatnio Wojtek rozpoczął kurs instruktora wspinaczki wysokogórskiej. Był również zaangażowany w projekt Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015 oraz beneficjentem funduszu Zawady.
Rodzinie i Przyjaciołom Wojtka składamy najszczersze kondolencje.
Tadeusz „Mazeno” Dzięgielewicz prosi o pomoc osoby, które mogą służyć radą w kwestiach formalno-prawnych związanych z ubezpieczeniem (604 788 401, mazeno@poczta.onet.pl).
Patrycja Konopka
Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan