Jest baza pod Makalu (8463 m)

03.09.2011

Wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu na Makalu dotarła 1 września na lodowiec Barun. Na wysokości 5600 m założono bazę główną. Wszystko przebiega zgodnie z planem, rozpoczęcie akcji górskiej nastąpi 3-4 września.

Unifikacyjna wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu na piątą górę świata odbywa się w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015.  Nasi himalaiści zamierzają zdobyć szczyt bez tlenu, drogą pierwszych zdobywców z 1955 roku. Ostatniego wejścia w tym stylu Polacy (Kopyś-Kołakowski) dokonali 22 lata temu.

Zapraszamy do śledzenia relacji z wyprawy na stronie www.polskihimalaizmzimowy.pl
Wyprawę wsparli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki i HiMountain.
Patrycja Konopka
Bezpieczny Kazbek