KRS 0000084062

Premiera filmu „Kukuczka” na 7 Spotkaniach z Filmem Górskim Zakopane 2011

14.09.2011

W restauracji "Gazdówka" w Zakopanem, pokazany został film dokumentalny "Kukuczka", w reżyserii Jerzego Porębskiego. Obraz w całości został poświęcony postaci naszego najwybitniejszego himalaisty – Jerzego Kukuczki. Film prezentuje postać Patrona naszej Fundacji poprzez wypowiedzi polskich i zagranicznych himalaistów, ale także członków jego rodziny i przyjaciół. 

"Mnie się wydaje, że film pokazuje postać Jurka, ale nie tylko. Pokazuje ludzi kochających góry. Ich pasję. O tej pasji jest ten film." – powiedział po pokazie Jerzy Porębski – twórca filmu.

Pokaz filmu "Kukuczka" odbył się w ramach spotkania organizatorów Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem, z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Filmów Górskich.

Premiera telewizyjna filmu "Kukuczka" odbędzie się w TVR w niedzielę 25 września o godz. 15 w ramach cyklu Dzikie Horyzonty. (TVR – Platforma Cyfrowy Polsat, Telewizja "n" Cyfra Plus Kanał 168 222 145)

Sponsorami filmu jest Fundacja Wspierania Polskiego Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki oraz Salewa. Konsultantem filmu jest Janusz Kurczab.

zwiastun filmu: https://activelifedvd.pl/wydarzenia/168-zwiastun-filmu-kukuczka.html

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan