KRS 0000084062

Spotkania z podróżnikami, wystawy zdjęć, premiery książek, kursy wspinaczki i losowanie biletu lotniczego w dowolne miejsce w świecie – 21 października rusza Poznański Festiwal Podróży i Fotografii

18.10.2011

Tegoroczną edycję Poznańskiego Festiwalu Podróży i Fotografii zainaugurują bezpłatne warsztaty wspinaczki, na ściance Avana w Kinepolis przy ul. B. Krzywoustego 72, które odbędą się w piątek 21 października. Kursy skierowane są do osób, które chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką.
W sobotę, 22 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (wejście od ul. Głogowskiej) w godzinach 10:00-18:00 na uczestników festiwalu czekają m.in.: fachowy wykład Tomka Kowalskiego o życiu w górach wysokich – trening, aklimatyzacja i szczytowanie. Podróżnik z Poznania opowie również o zdobywaniu Śnieżnej Pantery. Chwilę później rozpoczną się profesjonalne warsztaty fotograficzne prowadzone przez trenerów Akademii Nikona – Krystiana Bielatowicza i Pawła Charę.
Równolegle w sali naprzeciwko o swoich przygodach i książkach opowiadać będą goście specjalni festiwalu: Romuald Koperski – znany z podróży do Syberii, Tomek Michniewicz – dziennikarz, fotograf i zapalony backpacker. Michał Pauli – artysta i podróżnik, skazany na 12 kar śmierci do jednego z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata – Bang Kwang. Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii poparli trzej polscy prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. 

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja Arka Ziemby, który do Poznania przywiezie oryginalne zabawki zrobione przez dzieci na Madagaskarze.

Na uczestników festiwalu czekają trzy wystawy fotografii: z Syberii, Czadu i Nepalu – ostatnia została zrobiona w technologii 3D. W niedzielę 23 października główna atrakcją programu będzie film 3D przedstawiający trekking Annapuma Cirquit w Nepalu zrealizowany przez poznaniaka – Macieja Samulskiego. Po projekcji filmu rozpoczną się prezentacje finalistów Konkursu im. Kazimierza Nowaka na najlepiej udokumentowaną podróż roku 2011. Podróżnicy powalczą o 4000 zł i statuetkę. Podczas narady Jury, o zdobywaniu Mont Everest opowie wielkopolska alpinistka Magdalena Prask.

Zwieńczeniem festiwalu będzie losowanie biletu lotniczego w dowolne miejsce na świecie.

Więcej informacji na stronie: https://festiwalpodrozy.pl

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan