KRS 0000084062

VII Warszawski Przegląd Filmów Górskich – Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki, 8-11 grudnia 2011 roku

07.12.2011

Wśród prezentowanych filmów o charakterze kulturowo-przyrodniczym zobaczyć będzie można: Tulku z krainy Dolpo – o tybetańskiej społeczności mieszkającej w Nepalu; Koń Everestu – o wyjątkowym koniu, który zastępuje na szlaku pod Everest narowiste jaki, a niekiedy ratuje wręcz życie chorym turystom; czy – Mongolska krew – inny film związany z rączymi rumakami.

Wśród filmów drogi widzowie obejrzą: Ekspedycja Wisła – dokumentujący dwie wyprawy kajakowe z biegiem Wisły Marka Kamińskiego, oraz 180º na południe – pełen romantyzmu obraz o wyprawie szlakiem dawnej ekspedycji na pewien trudny szczyt w Patagonii.

Kolejny ciekawy obraz to film Pavlo Barabasza Trou de Fer (Żelazna dziura) pokazujący dramatyczny zjazd na linach w najtrudniejszy kanion świata na wyspie Reunion. Polską eksplorację w tym stylu przedstawi Krzysztof Mrozowski, który wraz z ekipą dokonał przejścia ostatnich dziewiczych kilometrów kanionu Colca w peruwiańskich Andach.

Wśród filmów alpinistycznych zobaczymy sponsorowany przez Fundację Wspinania Alpinizmu Polskiego film pt. „Kukuczka” w reż. Jerzego Porębskiego.
Atrakcją będą dwa (podobne) pokazy Darka Załuskiego „K2 północnym filarem”, 13 i 16 grudnia o godz. 20.30.

Stałym punktem programu przeglądu w Warszawie są spotkania ze znanymi alpinistami.
W tym roku o swoich wyprawach opowiedzą:

Program imprezy: www.annapurna-info.pl

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan