KRS 0000084062

3 Festiwal Górski Wondół Challenge – zaprasza do Szczyrku.

25.01.2012

W dniach 17 – 19 lutego w Gliwicach i Szczyrku odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge. Wśród gości specjalnych znane nazwiska, m.in. Karakorum Gerlinde Kaltenbrunner – zdobywczyni Korony Himalajów i Karakorum oraz kpt. Krzysztof Baranowski – człowiek, który dwa razy opłynął świat, założyciel „Szkoły pod żaglami”.

Tradycyjnie na Festiwalu prezentowane będą najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival. Atrakcją dla widzów będą pokazy ratownictwa GOPR z użyciem śmigłowca. Motywem przewodnim Festiwalu będzie „woda”, stąd obecność WOPR-u, który w 2012 świętuje 50-te urodziny.

Na uczestników Festiwalu czekają górskie spływy kajakowe, nurkowanie w wysoko położonych jeziorach, czy wspinaczka po dostępnych tylko z wody skałach lub lodowych formacjach.
Wondół Challenge to także okazja do promocji aktywnego, rodzinnego wypoczynku i bezpiecznej turystyki. Na festiwalowych gości czeka sporo atrakcji, w tym m.in.: pokazy ratownictwa i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników GOPR i WOPR czy bieg pod górę RMD Winter Run.

Jak co roku organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. W Szczyrku odbędą się dla nich zajęcia z pieskami w ramach projektu „Psia edukacja” oraz zabawy na dmuchanym statku pirackim, który ku uciesze dzieci rusza się jakby płynął.

Festiwal obędzie się w dwóch miejscach: w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach – 17 lutego i w Orlim Gnieździe w Szczyrku – 17- 19 lutego.

Partnerem Festiwalu jest Fundacja Wspierania Polskiego Alpinizmu im. Jerzego Kukuczki

Program festiwalu: https://www.wondol-challenge.pl/

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan