KRS 0000084062

10 tysięcy złotych od Fundacji Kukuczki dla Szpitala w Trzebnicy

08.04.2012

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki przekazała 10 000 zł w formie darowizny Fundacji Rozwoju Chirurgii Ręki i Chirurgii Transplantacyjnej, która wspomaga finansowo Szpital im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. 

„Mamy nadzieję, że nasza darowizna pomoże w ciężkiej pracy personelowi i zespołowi prof. dr Adama Domanasiewicza” – mówi Artur Hajzer szef programu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015. Szpital w Trzebnicy słynie z niezwykłych osiągnięć w dziedzinie replantacji kończyn, pomaga wrócić do sprawności ofiarom wypadków drogowych, zawodowych – dzieciom. Specjalizuje się też w leczeniu odmrożeń. W ostatnim czasie na pomoc szpitala mogło liczyć wielu taterników, alpinistów i himalaistów. „Jako pacjenci tego szpitala wiemy, że warunki pracy dla lekarzy cudotwórców i standard pobytu dla pacjentów mogłyby być lepsze” – dodaje Artur Hajzer.

Przekazane przez Fundację Kukuczki pieniądze pochodzą z prelekcji Artura Hajzera (zrzeczenie się honorarium na rzecz Fundacji), licytacji fantów po wyprawie zimowej na Gasherbrum I, wpłat 1% z akcji 1 proc. podatku przekazanych dla PHZ za 2010 rok, oraz środków własnych Fundacji.

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan