KRS 0000084062

Wyprawa PZA na K2 – relacja z 1 lipca

04.07.2012

Pod K2 nadal nerwowo. Na drodze Cesena w okolicach c1 znowu spadła lawina a z nią 400 m "zjechał" Erwin – jeden z uczestników niemieckiej wyprawy Petere Guggemosa. Na szczęście nic się złego nie stało a może nawet dobrego bo Peter zdaje się przenosi swoją wyprawę na drogę Abruzzi. To dobra wiadomość dla naszego małego zespołu, któremu brakuje już lin a Peter ma ich ponad 1 500 m. Zapowiadany i oczekiwany "Szeryf" Dawa Szerpa z Seven Summit Treks z 4000 m lin i kawalerią 16 Szerpów nadal nie dotarł do bazy – ma ponad 14. dniowe opóźnienie. Powtarza się więc stara prawda, że jak w górach masz na kogoś liczyć to licz przede wszystkim na siebie. 

Grupa Szerpów opóźnieniem się nie przejmuje bo K2 chce atakować na tlenie (w dniach 27-28 lipca). Nasza wyprawa może więc mieć problem żeby się w ten kalendarz wydarzeń jakoś wpasować. Na pewno będzie atakować bez tlenu i na pewno musi być w poręczującej szpicy.
 
Być może będzie musiała przesunąć atak na sierpień co dla Adama może być zadaniem nieco nerwowym – w sierpniu planuje on bowiem zmianę stanu cywilnego – no ale ślub zawsze chyba może poczekać 🙂
 
dam Bielecki dotarł do bazy 30 czerwca a następnie wyruszył z Marcinem w nocy z 1 na 2 lipca z planem poręczowania terenu powyżej obozu I. Oprócz nich na drodze Abruzzi jak dotąd działa zespół rosyjski i Włoch Simone La Terra.
 
Pozdrowienia od zespołu
Artur Hajzer – pozostający w Polsce kierownik projektu PHZ
 
Wyprawa odbywa się w ramach programu sportowego "Polski Himalaizm Zimowy 2010 – 2015", który patronatem honorowym objął Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Program ma wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki, sponsorem generalnym jest PKN Orlen S.A.
 
Artur Hajzer – kierownik programu PHZ
 
Źródło: www.polskihimalaizmzimowy.pl
Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan