KRS 0000084062

Memoriał Wojtka Kozuba 2012 – 6 października 2012 r. Partnerem wydarzenia jest Fundacja im. Jerzego Kukuczki.

04.10.2012

Zapraszamy do udziału w Memoriale Wojtka Kozuba – wybitnego alpinisty młodego pokolenia, który zginął na Mont Blanc w Alpach 6 lipca 2011 roku.

Trasa biegu wynosi ok. 16 km: Krowiarki (start) – Dolny Płaj – Markowe Szczawiny – Brona – Kępa – Sokolica –Krowiarki (meta)

Organizatorami Memoriału jest Paulina Kozub – żona tragicznie zmarłego Wojtka oraz Rafał Kubacki, Krzysztof Gajdziński, Łukasz Heretyk, Kamil Jezierski, Tomasz Chwastek i Gosia Albert.

Wojtek Kozub urodził się w 1981 r. Był wybitnym alpinistą młodego pokolenia, instruktorem, Przewodnikiem Tatrzańskim, członkiem reprezentacji Polski, Klubu Wysokogórskiego Kraków. Zginął w Alpach 6 lipca 2011 roku.

W swoim dorobku miał wiele poważnych przejść górskich, zarówno letnich, jak i zimowych. Wspinał się w Himalajach, Karakorum, Hindukuszu, Pamiro-Ałaju, Pamirze, Kaukazie, Alpach oraz w ukochanych Tatrach. Dwukrotnie uhonorowany Kolosem, w tym za zdobycie dziewiczego wierzchołka Honboro West w Karakorum w Pakistanie.

Partnerem Memoriału Wojtka Kozuba jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, która od ponad roku prowadzi zbiórkę pieniędzy na zasadzie dobrowolnych darowizn z przeznaczeniem dla bliskich Wojtka: żony Pauliny i córeczki Natalii.

Jak przekazać pieniądze na wsparcie bliskich Wojtka:
https://www.pza.org.pl/news.acs?id=783913

więcej informacji o Memoriale: https://www.memorialwojtka.pl/

Patrycja Konopka


Wojtek Kozub

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan