KRS 0000084062

27 października – Biegowy Memoriał Krzyśka Sadleja – II Bieg ŻUKA pod Patronatem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

23.10.2012

Uniwersytecki Klub Alpinistyczny zaprasza 27 października na kolejny bieg ŻUKA. Tegoroczny bieg poświęcony będzie tragicznie zmarłemu w czerwcu b.r. Krzyśkowi Sadlejowi.

Trasa biegu zostanie poprowadzona prawobrzeżną ścieżką nadwiślańską. Na 10 km trasie od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Mostu Grota i z powrotem (2x5km). Miejsce startu i mety oraz biuro zawodów znajdować będzie się pod mostem Śląsko-Dąbrowskim (po stronie praskiej).

Start zaplanowano na godzinę 11:00. Biuro zawodów będzie otwarte od około 10:30. Po biegu (jeśli aura na to pozwoli) organizatorzy zapraszają na ognisko nad brzegiem Wisły. zawodów).

Partnerem zawodów jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

Krzysztof Sadlej zginął w sobotę 23 czerwca 2012 r., podczas wspinaczki na Zamarłej Turni. Był członkiem Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego. Na co dzień – pracownikiem naukowym w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN. Miał na swoim koncie wiele mocnych dróg w Tatrach, Alpach i Dolomitach. Wspinał się także w Norwegii, Peru i Pamirze. Miał 33 lata.

Pomoc dla dzieci Krzysztofa: https://www.uka.pl/?p=5276

Informacje o biegu oraz zapisy: https://www.uka.pl/?p=5572

Patrycja Konopka


2004 r. Tatry. Podczas przejscia Schodow do Nieba na Kazalnicy Mieguszowieckiej.
Fot. Wojtek Ryczer

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan