KRS 0000084062

Lhotse 2012. „Mamy nadzieję, że logo Fundacji na naszych piersiach przyczyniło się do promocji idei, które ma ona zapisane w swoim statucie” – uczestnicy wyprawy na Lhotse dziękują sponsorom i partnerom wyprawy.

26.10.2012

Polscy himalaiści z wyprawy PZA na Lhotse dotarli do Lukli.„Żołądki jednak mamy ciągle ściśnięte – jesteśmy w końcu na jednym z dziesięciu najbardziej niebezpiecznych lotnisk świata. Działalność górską jednak ostatecznie zakończono, a zatem i naszą wyprawę” – przekazał Artur Hajzer – kierownik wyprawy i dodał:

„Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym nasza wyprawa doszła do skutku i tym, którzy udzielali jej wsparcia w trakcie jej działania. Dziękujemy Prezydentowi Rzeczypospolitej Bronisławowi Komorowskiemu za patronat honorowy. Serdecznie dziękujemy inicjatorowi programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010 – 2015” Posłowi Ireneuszowi Rasiowi – przewodniczącemu Sejmowej Komisji Sportu. Dziękujemy zarządowi PZA oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki. Najcieplejsze podziękowania kierujemy w stronę Sponsora Generalnego, którym jest PKN Orlen. Za wyposażenie wyprawy, zaprojektowanie odzieży i sprzętu dziękujemy pracownikom marki HiMountain. Za obsługę i PR wdzięczni jesteśmy Izabeli Hajzer, Grzegorzowi Chwole i Joannie Kudelskiej; za post produkcję filmów Sebastianowi Kabale; za obsługę informatyczną Witoldowi Bąkowi.
Pomimo, iż wyprawa na Lhotse nie korzystała z bezpośredniego wsparcia Fundacji Kukuczki, to składamy jej podziękowania za kilkuletnią już pomoc programowi PHZ i regularne wspieranie wypraw himalajskich i szerokiej grupy wspinaczy w rozwoju ich talentów. Mamy nadzieję, że logo Fundacji na naszych piersiach przyczyniło się do promocji jej i idei, które ma zapisane w statucie” – zakończył podziękowania w imieniu swoim i pozostałych członków wyprawy Artur Hajzer.

Wyprawa odbywa się w ramach programu sportowego „Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015”, który patronatem honorowym objął Pan Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Program ma wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki. sponsorem generalnym jest PKN Orlen S.A.

Patrycja Konopka

Relacje i zdjęcia z wyprawy: www.polskihimalaizmzimowy.pl

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan