KRS 0000084062

Ósma edycja Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych ANTYgrawitacja za nami

27.11.2012

Przez cały weekend ścianka wspinaczkowa Avana należała do 94 wspinaczy z całej Polski. Zawodnicy podczas dwóch intensywnych dni musieli zmierzyć się z 19 drogami.

W sobotę na startujących czekało 10 dróg o trudnościach od V+ do ok. VI.5+: sześć na wędkę i cztery z dołem. Pierwsze Zawodnicy startowali w dwóch grupach, każda miała 3 godziny. Poziom był wysoki – nikomu nie udało się pokonać w całości dwóch najtrudniejszych dróg, a dojść do bonusa udało się nielicznym.

W niedzielę przyszedł czas na baldy: było ich 9 o zróżnicowanych trudnościach. Każda z trzech grup wspinała się po 2 godziny. Baldy też nie poddawały się zbyt łatwo: wersje męskie dwóch dróg mimo wielu prób i walki do końca nie zostały pokonane. Wszystkie baldy w wersji z dodatkowymi chwytami udało się zrobić tylko jednej kobiecie: Agacie Wiśniewskiej.

Poziom sobotnich dróg zawdzięczamy Mateuszowi Gruszce (Hansowi) I Michałowi Górskiemu (Góralowi), którzy są autorami najtrudniejszych problemów. Baldy układał Góral z pomocą Marka Kaluby z klubu ON-SIGHT.

Oprócz dużej dawki wspinania i dobrej zabawy najważniejsi są oczywiście zwycięzcy. Pod uwagę brana była suma punktów z obydwu dni zawodów. Najlepszymi wspinaczami ANTYgrawitacji są:

Kategoria kobiet:

  1. Agata Wiśniewska
  2. Paulina Kaźmierczak
  3. Zuzanna Banaś

Kategoria mężczyzn:

  1. Jakub Jaworski
  2. Tomek Niburski
  3. Andrzej Kantyka

Kategoria juniorów:

  1. Adrian Puszkar
  2. Klaudia Woźniak
  3. Jakub Prochorski

Zawody zorganizował poznański Klub Sportów Ekstremalnych ON-SIGHT i ściana wspinaczkowa Avana.

Wyniki i zdjęcia:www.antygrawitacja.onsight.pl

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan