KRS 0000084062

IV Festiwal Górski Wondół Challenge

15.12.2012

IV Festiwal Górski Wondół Challenge – czas rozpocząć przygotowania! 1-3 marca w Gliwicach i Szczyrku. Partnerem Imprezy jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego

Festiwal Górski Wondół Challenge już po raz czwarty zgromadzi miłośników przygód i różnych form aktywności. Myślą przewodnią tegorocznej edycji Imprezy będzie: POLARNICTWO. Obejrzymy wiele świetnych filmów, wystaw zdjęć i prezentacji o polarnictwie. Wśród gości między innymi: Wojtek Moskal – legenda polskiego polarnictwa, Grzegorz Burzyński – Mistrza Europy w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach śnieżnych, dzięki Mateusza Moskalika – pokaże zdjęcia z Spitsbergenu, a fotografie Agnieszki Rasińskiej przybliżą nam krajobrazy Norwegii.

Nie zabraknie spotkań z himalaistami i wspinaczami skalnymi. Gośćmi będą: Artur Hajzer – twórca i szef projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015, legenda polskiego himalaizmu Maciej Berbeka oraz najlepszy polski wspinacz skalny Adam Pustelnik.

Jak co roku zaprezentowane zostaną najnowsze filmy z kanadyjskiego Banff Mountain Film Festival, który jest stałym partnerem festiwalu.

Dzięki współpracy z GOPR każdy będzie mógł wziąć udział w szkolenia medycznym i pokazie sprzętu ratowniczego oraz technik ratowniczych.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Festiwal Górski Wondół Challenge jest miejscem przyjaznym całym rodzinom – na dzieci czekać będzie wiele atrakcji w festiwalowym przedszkolu.

Tradycyjnie już, w trakcie festiwalu odbędzie się RMD Winter Run – bieg na Klimczok.
Zapraszamy!

szczegóły na www.wondol-challenge.pl
Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan