KRS 0000084062

Potrzebna pomoc dla Wojtka Wenty „Rekina”

30.01.2013

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego włącza się aktywnie w zbiórkę środków finansowych niezbędnych dla uratowania życia Wojtka Wenty. Nasza pomoc jest niezbędna z powodu niewystarczających środków jakie zapewnia Wojtkowi państwo.

Wojtek od 2008 roku walczy z nowotworem szpiku kostnego – szpiczakiem mnogim. W ostatnim czasie stan zdrowia Wojtka bardzo się pogorszył. Szpiczak jest chorobą nieuleczalną, ale przy pomocy nowoczesnych leków można skutecznie ograniczyć postępowanie choroby.

Konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie kuracji lekiem, który może spowolnić chorobę. Miesięczne koszty leczenia to 30 tys. złotych.

Wojtek Wenta (KW Szczecin) w środowisku wspinaczkowym znany jako Rekin ma 42 lata, wspina się od 25 lat. W czasie kariery przeszedł w górach ok. 200 dróg wspinaczkowych, głównie w Tatrach i Dolomitach. Jest współautorem – wraz z Maciejem Tertelisem – trzynastu nowych dróg i wariantów w Polskich Tatrach Wysokich (latem i zimą), w tym dróg, które należą dziś do kanonu klasyków w rejonie Morskiego Oka, m.in. „Zemsta Wacława” na Mnichu oraz „Pachniesz Brzoskwinią” na Kopie Spadowej.

Wojtek jest szczęśliwym ojcem 4-letniej Weroniki i walczy o każdy następny dzień spędzony razem. Chciałby uczestniczyć w Jej dorastaniu, pokazać Jej świat.

Z naszą pomocą nadzieja na rozpoczęcie podawania leku Wojtkowi wzrasta. Osoby i instytucje, które chciałyby pomóc w leczeniu Wojtka prosimy o dokonywanie wpłat i przez stronę naszej Fundacji, klikając w link:
https://fundacjakukuczki.pl/darowizna

a następnie wybierając wśród celów: „pomoc Wojtkowi Wencie”.

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan