KRS 0000084062

Pomóżmy Rekinowi

08.02.2013

Dzięki Wam zebraliśmy ponad 10 tysięcy złotych na leczenie Wojtka Wenty. Pomoc dla
naszego ciężko chorego alpinisty jest nadal bardzo potrzebna.

Dzięki wpłatom od darczyńców poruszonych historią Wojtka, Fundacja mogła przekazać choremu alpiniście ponad 10 tys. złotych w tym 3 tys. złotych ze środków własnych i ponad 7 tysięcy ze zbiórki. Koszt miesięcznej kuracji chorego alpinisty to 30 000 zł.

Wojtek od 2008 roku walczy z nowotworem szpiku kostnego – szpiczakiem mnogim.
W ostatnim czasie stan zdrowia Wojtka bardzo się pogorszył. Szpiczak jest chorobą nieuleczalną, ale przy pomocy nowoczesnych leków można skutecznie ograniczyć postępowanie choroby.

Konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie kuracji lekiem, który może spowolnić chorobę.

Wojtek Wenta (KW Szczecin) w środowisku wspinaczkowym znany jako Rekin ma 42 lata, wspina się od 25 lat. W czasie kariery przeszedł w górach ok. 200 dróg wspinaczkowych, głównie w Tatrach i Dolomitach. Jest współautorem – wraz z Maciejem Tertelisem – trzynastu nowych dróg i wariantów w Polskich Tatrach Wysokich (latem i zimą), w tym dróg, które należą dziś do kanonu klasyków w rejonie Morskiego Oka, m.in. „Zemsta Wacława” na Mnichu oraz „Pachniesz Brzoskwinią” na Kopie Spadowej.

Wojtek jest szczęśliwym ojcem 4-letniej Weroniki i walczy o każdy następny dzień spędzony razem. Chciałby uczestniczyć w Jej dorastaniu, pokazać Jej świat.

Fundacja kontynuuje zbiórkę pieniędzy niezbędnych dla uratowania życia Wojtka. Z naszą pomocą nadzieja na rozpoczęcie podawania leku Wojtkowi wzrasta. Osoby i instytucje, które chciałyby pomóc w leczeniu chorego alpinisty prosimy o dokonywanie wpłat i przez stronę naszej Fundacji, klikając w link:
https://fundacjakukuczki.pl/darowizna

a następnie wybierając wśród celów: „pomoc Wojtkowi Wencie”.

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan