KRS 0000084062

Beneficjenci Fundacji Kukuczki cz. 1 – Sylwia Bukowicka

20.02.2013

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale również aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze

Sylwia Bukowicka ma 34 lata. Wychowuje samotnie córeczkę Bartosza Tomaszewskiego, który zginął tragicznie w rejonie Mont Blanc w lipcu 2010 r.

W 2002 roku Sylwia została pierwszą w historii laureatką nagrody im. Andrzeja Zawady za dotychczasowe osiągnięcia górskie jako najlepiej zapowiadająca się himalaistka młodego pokolenia. W wieku 24 lat zgłosiła projekt zdobycia dwóch ośmiotysięczników w ciągu jednego roku. Miała już wtedy w swoim dorobku wiele ambitnych przejść w górach wysokich. M.in. jako pierwsza Polka stanęła na wierzchołku słynącego ze wspaniałej, kilkusetmetrowej ściany Alpamayo w Andach, była też drugą kobietą z Polski na szczycie AmaDablam w Himalajach Nepalu oraz, rok przed przyznaniem jej Nagrody, zdobyła trudną Chan Tengri w Tienszanie. W 2003 została wyróżniona nagrodą Kolosa w kategorii alpinizm za zdobycie zapowiedzianych dwóch ośmiotysięczników w ciągu jednego roku. Były to: Gasherbrum II (8035 m) – piątka Polka w historii na szczycie oraz ChoOyu (8201 m) – ósma Polka w historii na szczycie.

Po śmierci Bartosza Tomaszewskiego, Sylwia i jej córeczka pozostały w trudnej sytuacji materialnej.

Jak pomóc Sylwii i jej córce?

Naszej beneficjentce można przekazać 1 proc. swojego podatku za 2012 r. wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego tj. 0000084062.

Pomóc Sylwii można w każdej chwili wpłacając darowiznę poprzez przycisk „pay U” na stronie Fundacji im. Jerzego Kukuczki, wybierając cel wpłaty: „pomoc Sylwii Bukowickiej”

fundacjakukuczki.pl/darowizna

W imieniu Sylwii dziękujemy za okazaną pomoc.

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan