KRS 0000084062

Beneficjenci Fundacji Kukuczki cz. 2 – Paulina Kozub

01.03.2013

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale również aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze.

Paulina Kozub – żona tragicznie zmarłego Wojtka Kozuba. Po śmierci męża samotnie wychowuje córeczkę Natalkę.

Wojtek Kozub urodził się w 1981 r. Był wybitnym alpinistą młodego pokolenia, instruktorem, Przewodnikiem Tatrzańskim, członkiem reprezentacji Polski, Klubu Wysokogórskiego Kraków. Zginął w Alpach 6 lipca 2011 roku.

W swoim dorobku miał wiele poważnych przejść górskich, zarówno letnich, jak i zimowych. Wspinał się w Himalajach, Karakorum, Hindukuszu, Pamiro-Ałaju, Pamirze, Kaukazie, Alpach oraz w ukochanych Tatrach. Dwukrotnie uhonorowany Kolosem, w tym za zdobycie dziewiczego wierzchołka Honboro West w Karakorum w Pakistanie.

Pamięci Wojtka Kozuba poświęcony jest Memoriał jego imienia organizowany przez jego żonę i przyjaciół. Partnerem Memoriału Wojtka Kozuba jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

Wpłat dla Pauliny i jej córeczki można dokonać w każdej chwili przez stronę Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego, klikając w link:

fundacjakukuczki.pl/darowizna

a następnie wybierając wśród celów: „Rodzina Wojtka Kozuba”.

Dla Pauliny i Natalki można również przekazać 1 % swojego podatku za 2013 rokwpisując w rozliczeniu podatkowym KRS Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego tj. 84062 z dopiskiem „Pomoc rodzinie Wojtka Kozuba”.

więcej informacji o Memoriale:

www.memorialwojtka.pl

W imieniu Pauliny dziękujemy za okazaną pomoc.

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan