KRS 0000084062

Beneficjenci Fundacji cz. 5 – Artur Pierzchniak

23.03.2013

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale również aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego włącza się aktywnie w zbiórkę środków finansowych potrzebnych do zakupu protezy dla wspinacza Artura Pierzchniaka.

Artur był bardzo dobrym wspinaczem, wychowanym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 7 lat temu wspinał się w Tatrach, jego partnerowi „wyjechał” punkt asekuracyjny i odpadł od ściany. Artur próbował go ratować odruchowo go łapiąc. Podczas tego wypadku ścięgna w ramieniu Artura zostały kompletnie pozrywane i ręki nie dało się odratować. Jedyną opcją odzyskania przez niego sprawności jest implantacja protezy.

„Głównie zajmuję się montażem punktów asekuracyjnych w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej jako wolontariusz. Doskonale orientuję się, że jakikolwiek postęp poprawy, rokują jedynie operacje w drogich klinikach zachodnich” – mówi Artur.”Przez te kilka lat zrozumiałem, że przeszczepy ścięgien zbyt wiele nie pomogą. Ewentualnie w minimalnym stopniu. Dlatego w naszych czasach obecnej techniki, wybieram opcję protezy. Są one wszechstronnie sprawne w dziedzinie ruchowej i sprawności ciała. Generalnie orientuję się jak ogromnie kosztowne są takie techniczne protezy i związane z tym zabiegi operacyjne. Z tej racji, jak dla mnie, jest to niesamowicie drogie finansowo” – dodaje wspinacz.

Wpłat na zakup protezy dla Artura można dokonać w każdej chwili przez stronę naszej Fundacji, klikając w link:

https://fundacjakukuczki.pl/darowizna

a następnie wybierając wśród celów: „pomoc Arturowi Pierzchniakowi”.

Dla Artura można również przekazać 1 % swojego podatku za 2012 rok wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego tj. 84062 koniecznie z dopiskiem „Artur Pierzchniak”

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan