KRS 0000084062

Centrum Górskie Korona Ziemi w Zawoi

12.06.2013

3 metrowej wysokości makiety ośmiotysięczników, wystawy i multimedialna część edukacyjna – w Zawoi powstanie Centrum Górskie Korona Ziemi. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

„Centrum Górskie Korona Ziemi to miejsce gdzie spotyka się tradycja i kultura, gdzie spotyka się nauka i technologia, gdzie spotyka się rekreacja z rozrywką. Gdzie spotyka się człowiek, który kocha góry…”

Otwarcie największego w Polsce, nowoczesnego muzeum górskiego zaplanowano na lato 2014 roku. Pierwszy etap inwestycji zakłada na powierzchni 1300 metrów kwadratowych muzeum, ścianki wspinaczkowej oraz parku linowego. Co ważne, dodatkowo powstanie Centralne Archiwum Górskie mające na celu inwentaryzację i digitalizację zasobów archiwalnych takich jak zdjęcia, listy, dzienniki, materiały filmowe itp.

Przy Centrum Korona Ziemi powstanie Rada Nauka Centrum, która będzie organem opiniodawczym wyznaczającym kierunki edukacji i rozwoju Centrum Górskiego Korona Ziemi. Zasiądą w niej przedstawiciele różnych Instytucji w tym między innymi: Jerzy Natkański – himalaista, Dyrektor Fundacji Kukuczki, Krzysztof Wielicki –himalaista, zdobywca Korony Himalajów, Jerzy Porębski – producent filmów o tematyce górskiej.

Centrum Górskie Korona Ziemi jest wspólną inicjatywą władz Zawoi i Tatry Mountain Resorts ze Słowacji.

Więcej informacji: www.centrumgorskie.pl

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan