KRS 0000084062

Memoriał Wojtka Kozuba 2013 – 5 października 2013 r. Partnerem wydarzenia jest Fundacja im. Jerzego Kukuczki

26.09.2013

Zapraszamy do udziału w Memoriale Wojtka Kozuba – wybitnego alpinisty młodego pokolenia, który zginął na Mont Blanc w Alpach 6 lipca 2011 roku.

Trasa biegu wynosi ok. 13,5 km: Przełęcz Lipnicka Krowiarki (start) – Dolny Płaj – Markowe Szczawiny – Brona – Kępa – Sokolica – Krowiarki (meta)

Stowarzyszenie Wojtka Kozuba – Paulina Kozub, Tomasz Chwastek, Krzysztof Gajdziński, Gabriela Gajdzińska oraz przyjaciele Wojtka

Gościem specjalnym tegorocznego memoriału będzie Agnieszka Korpal – narzeczona Tomka Kowalskiego, która po rozdaniu nagród pokaże slajdy ze swoich wypraw.

Wojtek Kozub urodził się w 1981 r. Był wybitnym alpinistą młodego pokolenia, instruktorem, Przewodnikiem Tatrzańskim, członkiem reprezentacji Polski, Klubu Wysokogórskiego Kraków. Zginął w Alpach 6 lipca 2011 roku.

W swoim dorobku miał wiele poważnych przejść górskich, zarówno letnich, jak i zimowych. Wspinał się w Himalajach, Karakorum, Hindukuszu, Pamiro-Ałaju, Pamirze, Kaukazie, Alpach oraz w ukochanych Tatrach. Dwukrotnie uhonorowany Kolosem, w tym za zdobycie dziewiczego wierzchołka Honboro West w Karakorum w Pakistanie.

Partnerem Memoriału Wojtka Kozuba jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, która od ponad roku prowadzi zbiórkę pieniędzy na zasadzie dobrowolnych darowizn z przeznaczeniem dla bliskich Wojtka: żony Pauliny i córeczki Natalii.

Jak przekazać pieniądze na wsparcie bliskich Wojtka: www.pza.org.pl

więcej informacji o Memoriale: www.memorialwojtka.pl

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan