KRS 0000084062

Przyłącz się do akcji poszukiwawczej Bartka i Jego kolegów – Fundacja Kukuczki uruchamia zbiórkę środków finansowych na pomoc w odnalezieniu zaginionych na Kazbeku

08.10.2013

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki – na wniosek Reni Sport Klub, który na prośbę rodziców zaginionych jest koordynatorem akcji poszukiwawczej – udostępnia swoje konto do zbiórki wpłat darowizn na cel szczegółowy: "Zaginieni na Kazbeku".

Darowizn można dokonywać:

1. poprzez ich wpłatę na rachunek bankowy Fundacji: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611 z dopiskiem Zaginieni na Kazbeku".

2. poprzez przycisk „Płacę teraz„ PayU znajdujący się na stronie Fundacji, wybierając cel szczegółowy wpłaty: "Zaginieni na Kazbeku".

Od dnia 22 września br. w Górach Kaukazu, w masywie Kazbek, w Gruzji, trwa akcja poszukiwawcza BARTKA WOJEWODZICA i Jego dwóch kolegów: ŁUKASZA ZAJDERA I PIOTRA BOGDANOWICZA.

Rodzina i Przyjaciele Chłopaków, Centrum Wspinaczkowe Reni-Sport – klub z którym Bartek związany był osobiście, Sakwa- Sekcja Akademicka Klubu Wysokogórskiego przy AGH a także Fundacja Kukuczki organizują akcję poszukiwawczą, mającą na celu dotarcie do miejsc, gdzie możliwa byłaby pomoc w zidentyfikowaniu obszaru poszukiwań.

„Chcemy zapewnić, że akcja ta nie ma na celu wchodzenie w kompetencje miejscowych służb ratowniczych, ale zdeklarowaną chęć pomocy w odszukaniu Bartka, Łukasza i Piotra. W odpowiedzi na apel rodzin i przyjaciół, całkowicie dobrowolnie zgłosiła się Grupa Ochotników ( ludzi z doświadczeniem i wiedzą jak postępować w warunkach gór wysokich oraz niespotykaną wolą niesienia pomocy)”. – powiedział nam Szymon Paleczny z Reni Sport – koordynator akcji.

„Grupa wyrusza do Gruzji. Jej głównym celem jest chęć wsparcia tamtejszych służb. Stanowić Oni będą również dla źródło pewnych, tak ważnych w tym momencie dla Nas informacji. Przy zbliżających się zimowych warunkach w górach Kazbek liczy się każdy dzień. Za kilka tygodni prowadzenie tam akcji poszukiwawczej będzie niemożliwe.” – dodał Paleczny.

Informacje dotyczące akcji pod numerem telefonu: +48664477456

e-mail: renisport@renisport.pl

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan