KRS 0000084062

W Dolinie Złomisk zginął Włodek Cywiński, wybitny znawca Tatr

13.10.2013

12.10 – w Słowackich Wysokich Tatrach, w rejonie Doliny Złomisk w zginęła jedna z legend polskiego taternictwa – Władysław Cywiński. Wszyscy mówili na niego „Włodek”. Jak podają ratownicy Horskiej Zachrannej Służby, o wypadku przed południem poinformował polski turysta, który widział spadającego taternika. Później kontakt ze zgłaszającym urwał się. Z pomocą ratowników TOPR udało się ustalić miejsce tragedii. Zwłoki przetransportował śmigłowiec.

Do wypadku doszło w Dolinie Złomisk, w rejonie Zmarzłego Stawu. Oto komunikat przesłany przez TOPR: „Z żalem informujemy, że dziś ok. godz. 10:30 przekazaliśmy informację do HZS o wypadku śmiertelnym w Dolinie Złomisk. W godzinach popołudniowych otrzymaliśmy potwierdzenie, że ofiarą tego wypadku był Włodek Cywiński, ratownik TOPR, wybitny znawca topografii Tatr, autor przewodnika szczegółowego po Tatrach”.

Władysław Cywiński urodził się w 1939 roku w Wilnie. Był znanym taternikiem, przewodnikiem tatrzańskim, autorem serii szczegółowych przewodników po Tatrach oraz książki „Góral z Wilna. Tatry, seks, polityka”.

Źródło: tygodnik podhalański

Patrycja Konopka


Władysław Cywiński

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan