KRS 0000084062

Pierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski pamięci Tomka Kowalskiego pod Patronatem Fundacji Kukuczki

14.12.2013

Bieg odbędzie się 8 marca 2014 roku. Trasa liczy 52 km i przebiegać będzie przez cały grzbiet Karkonoszy.150 zawodników wyruszy z Karpacza i w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegnie przez Przełęcz Okraj na Śnieżkę, przebiegnie przez Przełęcz Karkonoską Śnieżne Kotły, Halę Szrenicką. Meta zawodów ulokowana jest na Polanie Jakuszyckiej.

Limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 14 godzin, limity na poszczególnych odcinkach podane są w regulaminie zawodów. Zaplanowane są cztery punkty odżywcze, rozstawione mniej więcej co 10 – 15 km.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski to bieg im. Tomka Kowalskiego, który sam był ultramaratończykiem, zapalonym sportowcem, alpinistą.

„Chcemy, żeby pamięć o Tomku nigdy nie zaginęła. Jego wysiłek i determinacja w dążeniu do realizacji marzeń mogą być dowodem dla innych, że wszystko jest możliwe. Trzeba tylko bardzo chcieć.Organizujemy bieg, który będzie trudny i wymagający, tak jak cele, które stawiał sobie Tomek. Kochał wyzwania, to one napędzały jego życie i pozwalały mu dokonywać rzeczy wyjątkowych” mówią organizatorzy Biegu. Pomysłodawczynią imprezy jest Agnieszka Korpal, narzeczona zmarłego na BroadPeaku Tomka Kowalskiego.

Patronat nad imprezą objęły m.in. KW Warszawa, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady.

Więcej o maratonie: https://ultramaratonkarkonoski.pl

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan