KRS 0000084062

Nowe ubezpieczenie dla ludzi gór

29.12.2013

Polski Związek Alpinizmu (PZA) wraz z PZU przedstawiły nowe ubezpieczenie "Bezpieczny powrót" skierowane do alpinistów oraz wszystkich pasjonatów gór i sportów górskich. Polisa zapewnia spokojny wyjazd w góry i na wyprawę, indywidualny i rodzinny. Ubezpieczenie obowiązuje do wysokości 6 tys. m n.p.m. Dzięki ofercie – zarówno amatorzy, turyści, jak i zawodnicy – otrzymają pełen zakres pomocy, zapewniany przez polską firmę ubezpieczeniową i obsługiwany w języku polskim. Poza wersją indywidualną istnieje możliwość zakupienia ubezpieczenia dla rodziny (do 5 osób).

Ubezpieczenie można wykupić w łatwy sposób i bez zbędnych formalności przez stronę www.pza.org.pl.

Produkt został opracowany przez PZU wspólnie z PZA na potrzeby członków klubów zrzeszonych w Związku, ale mogą z niego skorzystać także osoby niezrzeszone, uprawiające:

Skierowany jest także do osób uprawiających: airboarding, snake gliss, snowkite, snowtrikke, snowblades, supershorties, boardercross, snowscooting czy icesurfing, kolarstwo górskie i downhill.

Ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie poza Arktyką, Antarktydą i Grenlandią do wysokości 6 tys. m n.p.m.

Ubezpieczenie "Bezpieczny powrót" cechują wysokie sumy ubezpieczenia i brak limitu kosztów transportu do Polski.

Ochrona ubezpieczeniowa działa także na terytorium Polski od momentu rozpoczęcia podróży. Dodatkowo można poszerzyć ubezpieczenie, np. o koszty leczenia związane z zaostrzeniem lub powikłaniami choroby przewlekłej, ryzyka wynikającego z aktów terroryzmu, działań wojennych lub stanu wyjątkowego. Istnieje też możliwość przedłużenia ochrony nawet do 16 tygodni.

Oferta ubezpieczenia we współpracy z PZU powstała jako odpowiedź na sygnały, jakie płynęły do PZA ze strony środowiska alpinistycznego i miłośników sportów górskich.

Więcej na stronie www.pza.org.pl/ubezpieczenie

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan