KRS 0000084062

Mamutowa – kropka nad „i”

31.03.2014

W piątek, 28 marca 2014 roku, w uzupełnieniu prac już przeprowadzonych – postawiliśmy „kropkę nad i” wyrównując i poprawiając ścieżkę dojściową do jaskini oraz likwidując miejscowe wysypisko śmieci, które zostało odsłonięte dzięki wycince krzaków przed otworem popularnej „Mamusi”.

W najstromszym fragmencie podejścia pod jaskinię zostały zainstalowane drewniane stopnie.

Włodek pracuje
Lucjan pracuje
Lucjan i Bolek

W pracach uczestniczyli: Włodek „Jacooś” Porębski (Dyrektor operacyjny IŚW „Nasze Skały”), Mariusz Biedrzycki (Przewodniczący Rady IŚW „Nasze Skały”) oraz wolontariusz Lucjan Janowski wraz z synem Bolkiem.

Dziękujemy kustoszowi rejonu Jackowi „Jacy” Matuszkowi – dzięki jego determinacji wszystkie potrzebne zgody zostały wydane, a liczni wolontariusze wycięli drzewa i krzewy. Jacek zapowiada ubezpieczenie wielu łatwych dróg na odsłoniętych ścianach bocznych, co przyczyni się do zmiany stereotypu, że Jaskinia Mamutowa to poligon tylko dla mistrzów.

Warto przypomnieć, że zbliża się okres rozliczeń PIT. Jeżeli nie możecie się osobiście zaangażować w prace, zawsze możecie przekazać 1% PIT na IŚW „Nasze Skały”. Informacje o tym, jak to zrobić, znajdziecie na stronie „Nasze Skały – jeden procent”.

Włodzimierz „Jacooś” Porębski
Dyrektor operacyjny
Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”

Włodek pracuje
Po skończonej pracy

nasze skaly
Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w 2008 roku przy udziale Fundacji im. Jerzego Kukuczki, Polskiego Związku Alpinizmu oraz czołowych mediów wspinaczkowych. Zajmuje się zapewnieniem legalnego dostępu do skałkowych i górskich rejonów wspinaczkowych w Polsce. W tym celu IŚW „Nasze Skały” prowadzi negocjacje ze służbami ochrony przyrody, władzami gmin oraz prywatnymi właścicielami gruntów, na których położone są skały.

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan