KRS 0000084062

ZAKO BOULDER POWER – PUCHAR POLSKI W BOULDERINGU, ZAKOPANE 6-7 WRZEŚNIA

03.09.2014

Ruszyły zgłoszenia do udziału w zawodach Pucharu Polski Seniorów i Młodzieżowców w boulderingu ZAKO BOULDER POWER, które odbędą się w dniach 6 – 7 września w Zakopanem.

Dziewiąty rok z kolei, jako integralna część Spotkań z Filmem Górskim, odbędą się zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego stanowiące edycję Pucharu Polski w boulderingu.


Zako Boulder Power. Archiwum. Fot. Adam Kokot

Areną zmagań będzie Plac Niepodległości, gdzie 6 i 7 września na ścianie wspinaczkowej Gatowalls, zostaną rozegrane eliminacje, półfinały i finały w boulderingu, w klasie senior i młodzieżowiec. Stawką tegorocznych zawodów, oprócz nagród finansowych na łączną sumę 4 tysięcy złotych, będą wysokiej jakości produkty outdoorowe Wild Country.

Podczas finału zawodów w niedzielny wieczór (godz. 18.00 – 22.00) wystąpi znakomity artysta performer, spawacz z Manufaktury Radykalnej Metamorfozy Złomu – Bartek Kolbusz, który „na żywo” stworzy statuetki dla najlepszej pary seniorów.

Oprawą muzyczną w trakcie zawodów zajmie się dj De la Rocka (Dworzec Tatrzański). W rejonie zawodów wspinaczkowych odbędą się pokazy highline i slackline członków Slackhouse (w tym bezpłatne warsztaty dla publiczności). Zachęcamy wszystkich do kibicowania i gorącego dopingu!

Główni partnerzy: Wild Country, Polski Związek Alpinizmu, Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim, Urząd Miasta Zakopanego, Biuro Promocji Zakopanego.

Patronat honorowy: Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zapisy, regulamin i informacje: https://www.pza.org.pl/news.acs?id=2697901

Kontakt: Jakub Brzosko, jakub.brzosko@gmail.com, 695 092 678

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan