KRS 0000084062

Lądek Trail – Bieg Himalaistów 20 września

09.09.2014

Już po raz trzeci, w trakcie Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju odbędzie się bieg górski Lądek Trail na dystansie 7,5 i 15km. Zawody zaplanowane na 20 września doczekały się w tym roku drugiej nazwy: „Bieg Himalaistów” – oprócz amatorów i zawodowców, swój udział potwierdzili himalaiści, m.in. Jerzy Natkański – szef Fundacji Kukuczki i kierownik zakończonej w sierpniu wyprawy na Broad Peak i BP Middle, Grzegorz Bielejec, Kacper Tekieli i Maciek Stańczak.

Bieg prowadzi leśnymi ścieżkami wokół masywu Góry Trojak, między unikalnymi skałami, na których zostaną przeprowadzone zawody wspinaczkowe Lądek Big Wall. Trasa nie jest trudna, ale daje duże możliwości: przewyższenie wynosi +/- 860m na dłuższej trasie i +/- 430 m na krótszej.


Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju – Jerzy Natkański (fot. Piotr Dymus)

Organizatorzy Przeglądu przygotowali w tym roku atrakcję dla najmłodszych uczestników Przeglądu: bieg dla dzieci. Odbędzie się on na krótkim, 200-300 metrowym dystansie na łące przy starcie „dorosłych” zawodów na Stawach Biskupich.

Partnerem XIX Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki.

Strona zawodów: www.festiwalgorski.pl/informacje-o-zawodach/

Patrycja Konopka

źródło:

outdoormagazyn.pl

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan