KRS 0000084062

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego przekazała 3 tys. zł. na leczenie Ewy Czuchry

11.11.2014

Do czerwca 2012 roku Ewa uprawiała amatorsko wspinaczkę skałkową i górską, oraz narciarstwo wysokogórskie (startowała w zawodach, dwa razy była pierwsza w klasyfikacji Pucharu Polski Amatorów a raz druga).

W czerwcu 2012 roku Ewa naderwała przyczep przywodziciela wielkiego w czasie wspinania na ściance. Potem odezwały się zmiany przeciążeniowe przyczepów mięśni w obrębie miednicy. W wyniku błędów w leczeniu oraz rehabilitacji ponadrywano lub uszkodzono kolejne przyczepy mięśni: kulszowo-goleniowych oraz przywodzicieli długich, co prawdopodobnie spowodowało rozwinięcię się stanu zapalnego oraz degeneracji o obrębie miednicy (osteitis pubis). „Jest to rzecz bardzo ciężka w leczeniu, wymaga długotrwałej, często wieloletniej rehabilitacji i być może zabiegu operacyjnego, u sportowców zazwyczaj kończy karierę” – mówi ze smutkiem Ewa.

Choroba sprawiła, że aktywna wcześniej młoda kobieta, od dwóch lat w zasadzie siedzi w domu. „Niestety mieszkam na III piętrze bez windy i to mnie mocno ogranicza, gdyby nie schody łatwiej byłoby mi wyjść z domu. Pokonywanie schodów, czy to w domu, czy w autobusie, bardzo podrażnia chorą okolicę. Przez większość dnia leżę w łóżku, siedzenie jest bolesne” – opowiada Ewa.

Ewa Czuchry jest pracownikiem naukowym i udzielając korepetycji zarabiała na swoje potrzeby. Niestety przez większą część ostatnich dwóch lat nie mogła nawet siedzieć i na jakiś czas zrezygnowała z korepetycji.

Pomóżmy Ewie wrócić do zdrowia. Każda konsultacja lekarska to wydatek 200 zł, sesja rehabilitacyjna 120 zł, podanie blokady pod kontrolą usg kolejne 300-400 zł w zależności od ilości nakłuć, elektrody do elektrostymulacji to 100-200 zł miesięcznie.

Wpłat dla Ewy można dokonać w każdej chwili przez stronę naszej Fundacji, klikając w link: fundacjakukuczki.pl/darowizna a następnie wybierając wśród celów: „pomoc Ewie Czuchry”. Dla Ewy będzie można również przekazać 1 % swojego podatku za 2014 rok.

O Ewie i jej walce o powrót do zdrowia czytaj też na ewaczuchry.vi4.pl

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan