KRS 0000084062

„Każdy ma jakieś marzenia, a ja chcę tylko żyć normalnie”. Pomóżmy Pawłowi żyć …

27.11.2014

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki powstała między innymi po to aby nieść pomoc koleżankom i kolegom ze środowiska wspinaczy, którzy z powodów losowych pomocy tej potrzebują.

Paweł ma 35 lat. Jest inżynierem Ochrony Środowiska. Aktualnie mieszka na obrzeżach Krakowa. Przez jego życie ciągle przewija się miłość do gór. 10 lat wspinał się w Tatrach i w Alpach. Zorganizował wyprawę na Khan Tengri 7010m (wejście stylem alpejskim na Pik Czapajewa 6120m), wspiął się na szczyt Urusvati 6130m w Himalajach Indyjskich, brał udział w wyprawie na dziewiczy T-2 6107m w Himalajach Lahul, uczestniczył w wyprawie Passu Sar Expedition w Karakorum zachodnie, wspiął się na Kampire Dior 7168m w Karakorum. Podróżował po Indiach i Nepalu.

W 2008 roku dała o sobie znać nieuleczalna genetyczna choroba, którą Paweł nosił w sobie od zawsze – ataksja móżdżkowo-rdzeniowa. Któregoś dnia zaczęły się problemy z koordynacją ruchową i wyraźnym mówieniem. To rzadka, niestety śmiertelna choroba genetyczna, która objawia się między innymi zanikiem mięśni. Chorzy mają problemy z utrzymaniem równowagi. Mówiąc najbardziej obrazowo, zachowują się tak, jakby byli pijani. Wraz z upływającym czasem, każda codzienna czynność jest coraz większym wyczynem.

I właśnie ta choroba sprawiła, że ten aktywny, kochający góry człowiek, nie może po nich chodzić, ani się na nie wspinać. W tej chwili jego nogi zastępuje samochód dzięki któremu Paweł choć z tej perspektywy, może być w górach i na nie chociaż patrzeć. Mimo tego, że z Pawłem bywa źle – walczy ze swoją chorobą jak może (był min. w Chinach na zabiegu szczepienia komórek macierzystych). Dzięki walce, rehabilitacji, choroba postępuje wolniej, ale niestety – postępuje.

Paweł potrzebuje pieniędzy na codzienne życie. Niestety pracy podjąć nie może, a renta którą otrzymuje nie wystarcza nawet na pokrycie minimalnych potrzeb.

Fundacja udostępniła też swoje konto do zbiórki wpłat darowizn na cel szczegółowy: „Paweł Kulinicz”. Numer rachunku bankowego Fundacji: 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611. Darowizn można dokonywać również poprzez przycisk „payU.pl” i „payPal”na stronie Fundacji, wybierając cel wpłaty: „Paweł Kulinicz”. Liczy się każda wpłata, liczy się każdy grosz.

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan