KRS 0000084062

Zapraszamy do Kina Wisła na wyjątkowy wieczór

20.01.2015

35. rocznica I zimowego wejścia na Everest. Zapraszamy na wieczór wspomnieniowy do warszawskiego kina Wisła. 17 lutego br. roku przypada 35. rocznica historycznego, pierwszego zimowego wejścia na Everest, którego autorami byli Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki. Wyprawą kierował Andrzej Zawada. Z tej okazji, 17 lutego, w warszawskim kinie Wisła (Pl. Wilsona 2) odbędzie się wspomnieniowy wieczór z udziałem uczestników wyprawy oraz osób bezpośrednio zaangażowanych w jej przebieg. Swój udział potwierdzili już zdobywcy szczytu – Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, a także uczestnicy wyprawy: Ryszard Dmoch, Bogdan Jankowski, Ryszard Szafirski (korespondencyjnie), Aleksander Lwow oraz osoby związane z wyprawą – Anna Milewska-Zawada (żona Andrzeja Zawady), prof. Andrzej Paczkowski (ówczesny prezes Polskiego Związku Alpinizmu), prof. Jan Serafin (lekarz wypraw himalajskich), Hanna Wiktorowska (ówczesny sekretarz generalny Polskiego Związku Alpinizmu). W trakcie spotkania przedstawione zostaną m. in. szczegóły pomysłu na wyprawę, przebieg przygotowań, dobór składu oraz wytłumaczenie dlaczego akurat Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki – wówczas najmłodsi uczestnicy wyprawy – stanęli na szczycie i jak ten sukces był przyjmowany w Polsce i na świecie. Wypowiedziom gości będzie towarzyszył pokaz archiwalnych zdjęć i migawek filmowych, a także nagrań rozmów przez krótkofalówkę, toczonych podczas zmagań z górą.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00. i potrwa ok. 2 godzin. Tego samego dnia, o godz. 18.00 zostanie wyświetlony brytyjski film „Everest. Poza krańcem świata” w technologii 3D.

O filmie: fundacjakukuczki.pl…

W ramach tego seansu po filmie odbędzie się krótkie spotkanie z Leszkiem Cichym i Krzysztofem Wielickim, którzy spróbują porównać osiągnięcie tamtej wyprawy z ich własnym wejściem a Everest. Bliższe informacje będą podawane w późniejszym terminie. Organizatorem imprezy jest Wydawnictwo Annapurna. Partnerem: Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Bilety w cenie 25 zł będzie można kupić od 26.01.2015 r. w kasach kina Wisła. W trakcie trwania imprezy w kuluarach będzie funkcjonowało stoisko Fundacji Kukuczki oraz stoisko z książkami górskimi Wydawnictwa Annapurna.

Zapraszamy!
Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan