KRS 0000084062

„Góry wartości” – 18 lutego – gościem spotkania będzie Janusz Gołąb

11.02.2015

Bohaterem lutowego spotkania z Cyklu „Góry Wartości” będzie Janusz Gołąb – polski alpinista i himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I.

Termin: 18 lutego 2015 r. (środa)
Godzina: 18.00
Miejsce: 1Piętro, Centrum Myśli Jana Pawła II
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

Uwaga, ważna informacja:
W czwartek, 12 lutego , o godz. 13.00, na stronie (link poniżej) pojawi się lista zapisów się na spotkanie: https://www.centrumjp2.pl/aktualnosci/gory-wartosci-2-0-janusz-golab/

Pierwsze 120 osób w ciągu 48 h od zgłoszenia otrzyma mailowe potwierdzenie, będące jednocześnie wejściówką.

Janusz Gołąb – wspina się od 1985 roku. Członek legendarnego „Dream Team”(obok Jacka Fludera, Stanisława Piecucha, później także Grzegorza Skorka), który na przełomie wieków dokonał serii najznakomitszych wspinaczek o charakterze alpejskim w historii polskiego alpinizmu, w tym m.in. zimowego przejścia ściany Troll Wall w Norwegii, pierwszego zimowego przejścia drogi Manitua na pn. ścianieGrandes Jorasses w masywie Mont Blanc. Na swoim koncie ma również pierwsze polskie przejście drogi Piola-Ghilini na pn. ścianie Eigeru. Nie brakowało również ekstremalnych wspinaczek na Alasce, Grenlandii. Uczestnik głośnej wyprawy w góry Patagonii „Pepsi na Max”. Zwieńczeniem jego alpinistycznych sukcesów było wytyczenie w 1999 roku nowej drogi na jednej z najtrudniejszych ścian w Himalajach – ścianie Kedar Dome w Himalajach Gharwalu. Po prawie 10-letniej przerwie Janusz Gołąb wrócił w 2012 r. w góry wysokie, gdzie wspólnie z Adamem Bieleckim, jako pierwsi dokonali pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Gasherbrum I (8068m). Było to drugie w historii zimowe wejście na ośmiotysięcznik w Karakorum. 31 lipca 2014r. Janusz Gołąb zdobył K2.

Janusz Gołąb jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody Kolosy, odznaczony został także Medalem Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Swoją przygodę z himalaizmem kontynuuje dalej, ma 46 lat i jest członkiem Klubu Wysokogórskiego w Gliwicach.

„Góry wartości” pod Patronatem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki to cykl comiesięcznych spotkań z wybitnymi alpinistami i himalaistami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami ze wspinaczki wysokogórskiej. Tytuł „Góry wartości” symbolizuje trudną drogę człowieka poszukującego sensu życia.

Pomysłodawcą i organizatorem spotkań z cyklu „Góry wartości” jest Centrum Myśli Jana Pawła II.

Zapraszamy!

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan