KRS 0000084062

IV Dni Lawinowo – Skiturowe 09-10 kwietnia 2016

10.03.2016

Wiosną, w Dolinie Pięciu Stawów, odbędą się Dni Lawinowo-Skiturowe. Podczas wydarzenia można będzie skorzystać z darmowych szkoleń: lawinowych, skiturowych, turystyki zimowej, nawigacji i pierwszej pomocy w górach.

Odbędą się także testy zimowego sprzętu górskiego, ciekawe wykłady i symulacja lawinowej akcji ratunkowej. Na uczestników czeka wiele niespodzianek, poczęstunek, profesjonalna kadra instruktorów, gotowa odpowiedzieć na każde pytanie, a dodatkowo zabawa w znakomitym towarzystwie.

Ci, do których szczęście szczególnie się uśmiechnie, mają szansę na wygranie cennych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów.  Duża frekwencja podczas poprzednich edycji świadczy o tym, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niosą z sobą góry zimą.   Dni Lawinowo-Skiturowe to doskonała okazja by zapoznać się z tym tematem oraz powtórzyć lub zweryfikować pod okiem profesjonalistów już posiadane umiejętności.

Szczególny nacisk położony jest na kwestię bezpieczeństwa lawinowego, jako głównego zagrożenia zimowego: niezbędne wyposażenie,  posługiwanie się specjalistycznym sprzętem, wybór odpowiedniej drogi wycieczki.  Góry zimą oferują fantastyczne możliwości spędzania czasu-  warto umieć bezpiecznie korzystać z ich uroków.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

Zapraszamy.

Organizatorzy:
5+Szkoła Górska Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

kontakt:
tel. +48 535 184 435 e-mail: biuro@szkola-gorska.pl

www.dnilawinowe.pl

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan