KRS 0000084062

Akcja poszukiwawcza zaginionej na Kazbeku Kasi Papież. Uruchamiamy zbiórkę pieniędzy

19.04.2016

Kasia Papież- 30 lipca 2015 r. w tle Stacja Meteo.
Kasia Papież- 30 lipca 2015 r. w tle Stacja Meteo.

Kasia uwielbiała góry, każdy swój urlop spędzała właśnie tam. Skończyła kurs wspinaczkowy, ale przede wszystkim uprawiała turystykę górską. Polskie Tatry przeszła wzdłuż i w szerz, zdarzało się że w piątek po pracy jechała z Warszawy do Zakopanego i z plecakiem do niedzieli wieczorem, chodziła po szlakach. W poniedziałek rano była już z powrotem w biurze projektowym, w którym pracowała. Gdy tylko udało się jej odłożyć trochę pieniędzy wyjeżdżała z przyjaciółmi za granicę w Dolomity, Apeniny czy Alpy – wspomina Darek Papież – brat 33 letniej Kasi.

Wyprawę do Gruzji planowała długo, miał to być ciekawy wyjazd podczas którego Kasia planowała wejść na Kazbek i zwiedzić Tibilisi. Kupiła bilety lotnicze dużo wcześniej. Z grupy znajomych, z którymi często wyjeżdżała, na wyprawę w samym środku wakacji zgodził sie tylko Kamil.

31 lipca 2015 podczas ataku szczytowego, który rozpoczęli ok godziny 2, księżyc był w pełni, było bezchmurne niebo, temperatura powietrza w okolicach 0 st C. ok godziny 4 nad ranem Kamil zatrzymał sie żeby założyć raki, Kasia poszła się rozejrzeć… Do tej pory nie wróciła.

Mimo kilkunastotygodniowych przygotowań, sprzętu, wiedzy nt Kazbeku, wydarzyło sie coś czego oboje nie przewidzieli. Z Gruzji Kamil wrócił sam, po Kasi został tylko plecak, który zostawiła w obozie. Poszukiwania w sumie trwały ok. 10 dni, ani Gruzińscy, ani Polscy ratownicy nie znaleźli po niej śladu. „Dla nas jako rodziny ważne jest, aby kiedyś móc sprowadzić ciało Kasi do Polski. Gdy tylko pojawi się jakiś ślad poszukiwania zostaną wznowione, jednak aby mogły sie odbyć potrzebne będą środki finansowe” – dodaje brat zaginionej.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki – na wniosek Rodziny Kasi Papież – uruchamia zbiórkę pieniędzy na akcję poszukiwawczą.

Wpłat można dokonać w każdej chwili przez stronę Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego, klikając w link: fundacjakukuczki.pl/darowizna/ a następnie wybierając wśród celów: „zaginiona na Kazbeku Kasia Papież”.

Na akcję poszukiwawczą można również przekazać 1 % swojego podatku za 2016 rok wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego tj. 0000084062 z dopiskiem ” zaginiona na Kazbeku Kasia Papież”.

W imieniu Rodziny zaginionej Kasi dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc.

Patrycja Konopka

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan