KRS 0000084062

XXIII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz pod Patronatem Fundacji Kukuczki

26.04.2016

W dniach 6-8 maja odbędzie XXIII edycja Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz pod hasłem „POLACY NA K2”. Udział w Przeglądzie zapowiedzieli zdobywcy znakomici polscy alpiniści, m.in. Przemysław Piasecki, Krzysztof Wielicki, Dariusz Załuski, Leszek Cichy, Aleksander Lwow, Marcin Wernik.

Organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę filmową. Okazuje się, że ponad 20 lat od zaginięcia Wandy Rutkiewicz jest jeszcze dokument filmowy /z jej udziałem/, zrealizowany przez Mariana Sajnoga i Zbigniewa Dygdałowicza, który nie był prezentowany szerszej publiczności. Jego prapremierowy pokaz odbędzie się w czasie uroczystego otwarcia XXIII Przeglądu Filmów Alpinistycznych, 6 maja o godz. 17:00.

Inną, niezwykle ciekawą pozycją jest film „K2. Dotknąć nieba”, reż. Elizy Kubarskiej. Zostanie on zaprezentowany 7 maja, o godz. 18:00.

Jeśli chodzi o najnowsze ekspedycje, to zostanie zaprezentowany film zespołu TagasExpedition 2015, który działał i odniósł sukces w dolinie Lachit w Karakorum.

Fundacja Kukuczki, która jest honorowym Patronem Przeglądu, szczególnie zaprasza na pokaz filmu „Jurek”, reż. Pawła Wysoczańskigo, który w ub. roku zdobył kilkanaście nagród na festiwalach filmowych w kraju i za granicą.

XXIII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz – 6-8 maja w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 /Centrum Olimpijskie/. Wstęp wolny!

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan