KRS 0000084062

Konkurs grantów Fundacji Kukuczki w ramach Funduszu Zawady rozstrzygnięty

03.06.2016

Fundacja Wspierania Polskiego Alpinizmu im Jerzego Kukuczki rozpatrzyła wnioski, które wpłynęły do Funduszu Zawady na okres grudzień 2015 – maj 2016. Z nadesłanych projektów 3 zasłużyły, zdaniem zarządu, na dofinansowanie i są to:

1. Patagonia, rejon Cerro Torre, Agnieszka Tyszkiewicz i Marcin Wernik – kwota 2000zł. Zespół ten swoim wcześniejszym przejściem Supercanalety udowodnił wysokie kompetencje, co wraz z ostatnimi osiągnięciami Marcina zapewnia wysokie prawdopodobieństwo realizacji założonych celów.

2. Nanga Parbat zimą, Adam Bielecki i Jacek Czech – kwota 2000zł.
Doświadczony zespół i bardzo ambitny cel. Próba szybkiego wejścia obarczona spora ilością niewiadomych – ale nie nierealna, zwłaszcza biorąc pod uwagę planowaną działalność innych wypraw w tym terminie. Dofinansowanie nieco symboliczne w kontekście kosztów wyprawy, jako przejaw wsparcia dla projektu.

3. Yosemite, El Capitan, Maciej Kowalczyk i Mateusz Zabłocki – 2000zł. Młody, ambitny zespół, który swoimi ostatnimi przejściami udowodnił, że może się mierzyć nawet z trudnymi klasykami rejonu.

Wśród zgłoszonych projektów zabrakło w tym półroczu wypraw, jakie Fundacja najchętniej wspiera – wyjazdów w góry wysokie na ambitne cele sportowe, niekoniecznie wysokie szczyty, ale śmiałe cele realizowane w stylu alpejskim na trudnych ścianach. Być może w drugiej turze składania wniosków takie projekty się pojawią.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem Funduszu im . Andrzeja Zawady, wnioski składa się:
1. do 15 listopada na okres grudzień-maj.
2. do 15 maja na okres czerwiec-listopad.

W załączeniu: zestawienie zgłoszonych wniosków.

Zarząd Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan