KRS 0000084062

1 memoriał Janusza Nabrdalika

13.04.2017

22 kwietnia bieżącego roku w Sport Poziom 450 w sosnowcu odbędzie się pierwsza edycja memoriału mającego na celu upamiętnienie osoby Janusza Nabrdalika, jednego z najlepszych wspinaczy skałkowych w Polsce, taternika, uczestnika pierwszej śląskiej wyprawy na Lhotse, a także założyciela firmy Lhotse produkującej wysokiej jakości uprzęże wspinaczkowe.

memoriał Janusza Nabrdalika

Janusz urodził się i mieszkał w Sosnowcu, to również w tym mieście po dzień dzisiejszy znajduje się i w dalszym ciągu funkcjonuje firma Lhotse, polski producent uprzęży wspinaczkowych i nie tylko. Po przedwczesnej śmierci Janusza, Lhotse przewodzi jego żona Olga Nabrdalik. Dzięki inicjatywie Olgi, redakcji On the Summit, właściciela obiektu Poziom 450 i Polskiemu Stowarzyszeniu Sportów Ekstremalnych udało się rozpocząć pracę nad nowym przedsięwzięciem skoncentrowanym w całości na wyjątkowej postaci jaką bez cienia wątpliwości był Janusz. Zawsze uśmiechnięty, otwarty do ludzi, przyjazny i pomocny. Tak zapamiętali go jego przyjaciele, którzy po dzień dzisiejszy nie mogą się pogodzić z jego śmiercią.

Program memoriału, mimo, że jest to pierwsza jego edycja, prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie. W dniu memoriału odbędą się otwarte zawody wspinaczkowe na sztucznej ściance, będzie można posłuchać prelekcji zaproszonych gości (Janusz Majer, Andrzej Marcisz, Walenty Nendza, Piotr Snopczyński), wśród gości będzie można spotkać również Danutę Piotrowską i Jerzego Natkańskiego. Nie zabraknie miejsca dla wystawców, a zebrani goście będą mieli możliwość zobaczenia wyjątkowej wystawy zdjęć z najwyższych gór świata. Zapowiada się wspaniała festiwalowa atmosfera.

Zapraszamy wszystkich miłośników wspinaczki i górskich wypraw i nie tylko.

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan