KRS 0000084062

W planach letniej wyprawy na K2 postawienie II obozu na drodze Basków i żebrze Abruzzów – 10-11 lipca 2017

12.07.2017

Po wejściu 10 lipca i noclegu z 10 na 11 lipca 2017 w obozie I, zespół Kin-Natkański zlikwidował dzisiaj obóz I i zniósł sprzęt do bazy. Tym samym zakończono część wyprawy mającą na celu rekonesans drogi Kukuczka-Piotrowski pod kątem przydatności tej drogi w trakcie wyprawy zimowej.

W tym czasie Andrzej i Bartek Bargielowie oraz Janusz Gołąb wyszli 400m ponad obóz I, gdzie obejrzeli oraz sfotografowali, m.in. przy pomocy drona, fragmenty drogi Kukuczka – Piotrowski oraz wariant Messnera.

Działalność wyprawy – po zlikwidowaniu obozu I – przenosi się na drogę Basków, zwaną też drogą Cesena, z podobnymi założeniami, jak przy drodze Kukuczka – Piotrowski i koncentruje się na zakładaniu obozu drugiego na drodze Basków i żebrze Abruzzów.

W rejonie K2 od kilku dni panują doskonałe warunki atmosferyczne. Ekipy przebywające w bazie pod K2 miały w nocy możliwość obserwowania zespołów atakujących szczyt Broad Peak.

Pozdrawiamy spod K2
Jerzy Natkański, Janusz Gołąb, Krzysztof Wranicz

***

PARTNERZY LETNIEJ WYPRAWY NA K2 / Programu POLSKI HIMALAIZM ZIMOWY IM. A. HAJZERA, Realizowanego przez POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU:

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan