KRS 0000084062

TY TEŻ MOŻESZ – projekt Bartka Michalaka

18.01.2019

Nazywam się Michalak Bartosz. Jestem magistrem Prawa UŁ. Na skutek przebytych trzech poważnych operacji móżdżku, jestem od paru lat osobą niepełnosprawną ruchowo. Mimo, iż z choroby zasadniczej zostałem wyleczony, cała sytuacja spowodowała u mnie liczne problemy ruchowe. Mimo to jednak wiele ćwiczę i mam bardzo ciekawe plany, Marzenia oraz pokłady motywacji.

Od dziecka ruch w moim życiu był wszechobecny. Podróże również. Obok tego zainteresowania zawsze moje związane były głównie z psychologią i Człowiekiem samym w sobie (jego wyborami, emocjami itd.). Warto również dodać, że przez kilka lat trenowałem karate tradycyjne.

Mimo niepełnosprawności, po dziś dzień mam czynny związek z górami, wspinaniem, taternictwem.

Mogę też „się pochwalić” (nawet po staniu się osobą niepełnosprawną) m.in. wyprawą survivalową organizowaną przez fundację Poza Horyzonty, eksplorowaniem Tatr, Alp i stoków Elbrusa, zdobyciem zdecydowanej większości szczytów należących do Korony Gór Polski, prowadzeniem własnej strony i bloga:

https://gory-i-motywacja.pl/

Pod wpływem osobistych doświadczeń i przemyśleń stworzyłem też projekt o nazwie:

TY TEŻ MOŻESZ.

Osobiście wiem (jestem tego całkowicie pewny), że Każdy z nas (pełnosprawny, niepełnosprawny, słuchający disco-polo, muzyki poważnej, jeżdżący nowym BMW lub tramwajem, młody czy stary, Kobieta, Mężczyzna, jedzący mięso, zdeklarowany weganin itd.), posiada w sobie ogromny, nieodkryty potencjał!

Jesteśmy zdolni dokonywać niesamowitych rzeczy, stwarzać genialne arcydzieła, odkrywać świat, kosmos, siebie i ciągle iść do przodu!

Mamy chyba niewyczerpane pokłady kreatywności, pomysłowości, potrafimy inspirować się w zasadzie wszystkim, a problem jest taki, że nie zdajemy sobie sprawy jak WSPANIALI jesteśmy!

I realizując moje TY TEŻ MOŻESZ, w zasadzie każdego dnia staram się to udowadniać.

Przekaz jest dość prosty:

Skoro ja mogę (mimo problemów), TY TEŻ MOŻESZ – niekoniecznie robić to co ja, bo Każdy ma przecież swoje życie – ALE NIKT NIE POWINIEN GO ZMARNOWAĆ I PRZEŻYĆ BYLEJAK!

Z owego projektu TY TEŻ MOŻESZ, wynika też podprojekt:

MOJA KORONA ZIEMI

Chodzi o docieranie jak najbliżej się da i jak najwyżej to możliwe na wszystkie siedem szczytów wszystkich kontynentów należących do Korony Ziemi. W przypadku osoby niepełnosprawnej jest to zadanie trudne bardzo, ale mam nadzieję że nie niemożliwe. TEGO NIE WIEM, BO NIKT TAKI JESZCZE CZEGOŚ TAKIEGO NIE DOKONAŁ.

Mój projekt TY TEŻ MOŻESZ objęty jest patronatem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki, kilku schronisk w Tatrach, portali internetowych itd.

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan