KRS 0000084062

1% 2018 i Ty możesz pomóc!

20.04.2019

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki powstała, aby nieść pomoc poszkodowanym w górach. Wspieramy zarówno osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu, w związku z czym potrzebują środków finansowych na kosztowne leczenie, rehabilitację, czy godne życie. Pomagamy również rodzinom osób, które na zawsze pozostaną w górach, które są w trudnej sytuacji życiowej.

Nasze wsparcie polega na pozyskiwaniu środków w ramach wpłat 1% podatku oraz darowizn.

Poniżej przedstawiamy beneficjentów, na których można przeznaczyć odpis swojego 1% podatku, a także dokonać wpłat darowizn niezbędnych na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych:

Wsparciem finansowym obejmujemy także rodziny, tych, którzy w górach zginęli:

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego zarejestrowaną w KRS pod numerem: 0000084062.

Dzięki środkom uzyskanym m.in. z celi statutowych finansujemy projekty, które zostały zgłoszone do „Funduszu im. Andrzeja Zawady”. Granty z niego trafiają do wspinaczy, planujących sportowe wyprawy alpinistyczne w góry wysokie.

„Nasze Skały”, to akcja mająca na celu zachowanie dostępu do rejonów wspinaczkowych.

„Tatry Bez Młotka”, akcja ma na celu przygotowanie najbardziej popularnych dróg do przejść bez konieczności wbijania haków, a także nadzór nad stanem asekuracji na drogach taternickich.

Projekt „Bezpieczny Kazbek – Medyk Rescue Team”, ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa turystów i wspinaczy odwiedzających szczyt Kazbek oraz znajdujących się w górach na terytorium Gruzji ze szczególnym uwzględnieniem obywateli Polski.

„Ty też możesz”, projekt Bartka Michalaka, mający na celu uświadomienie wszystkim dookoła, że mimo różnych problemów, barier, jeśli się do czegoś mocno dąży, robi się to wytrwale i z zaangażowaniem można bardzo wielu rzeczy dokonać. Bartek był niezwykle aktywną osobą, uprawiającą m.in. wspinaczkę górską. Niestety jego dalekosiężne plany, dalsze sukcesy i osiągnięcia sportowe zostały brutalnie odebrane na skutek choroby neurologicznej. Musiał przejść skomplikowane operacje i chociaż z choroby zasadniczej został wyleczony, cała sytuacja spowodowała u niego ogólną niepełnosprawność ruchową.

Mimo problemów zdrowotnych Bartek chce zdobyć Koronę Ziemi.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki jest także zaangażowania w pomoc organizacyjną i finansową dla programu Polski Himalaizm Zimowy im.Artura Hajzera PZA, obejmującą dofinansowania wypraw unifikacyjnych i przygotowawczych, obozów i szkoleń.

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan