KRS 0000084062

Pomoc Sławkowi Szyszce

03.01.2022

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki uruchamia zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację Sławomira Szyszki.

Sławek Szyszka ma 52 lata. Z zawodu jest ekonomistą. Zawsze prowadził aktywny tryb życia: turystyka wysokogórska i górska, narty, żeglarstwo (także morskie), pływanie (latem w akwenach otwartych), rower i inne. W maju 2017 roku miał wypadek na kursie wspinaczkowym – złamał kręgosłup i uszkodził rdzeń kręgowy. Był pół roku na wózku inwalidzkim. Obecnie dzięki prawie trzyletniej intensywnej rehabilitacji, finansowanej między innymi ze środków przekazywanych do fundacji Kukuczki z 1% podatku oraz darowizn, Sławek zszedł z wózka i porusza się za pomocą kul lub kijków trekkingowych.

Według opinii lekarzy prowadzących leczenie Sławka: ortopedy i neurologa, istnieje dla niego szansa dalszego postępu w rehabilitacji pod warunkiem kontynuacji indywidualnej rehabilitacji neurologicznej z zastosowaniem nowoczesnych metod i urządzeń. Tego typu rehabilitacja nie jest jednak refundowana przez NFZ i wykonywana jest wyłącznie w ośrodkach prywatnych. Miesięczny koszt takiej rehabilitacji kształtuje się od ok. 7 (bez nowoczesnych maszyn i urządzeń) do 14 tysięcy złotych !. Potrzebny jest też zakup odzieży ochronnej dla zabezpieczenia podczas upadków w trakcie zajęć reedukacji chodu i innych form aktywności ruchowej bez użycia kul lub kijków. Sławek ma znaczny stopień niepełnosprawności (orzeczenie komisji ds. niepełnosprawności), całkowitą niezdolność do pracy (orzeczenie komisji ZUS) i jest na rencie inwalidzkiej.

Sławek nie posiada środków na finansowanie prywatnej rehabilitacji.

Wpłat dla Sławka Szyszki można dokonać w nast. sposób:

a następnie wybierając wśród celów: „Pomoc  Sławkowi Szyszce”.

Dane do wpłat darowizn na cele statutowe Fundacji z zagranicy:

Bank Millennium SA

ul. Stanisława Żaryna 2A

02-593 Warszawa

BIC/SWIFT CODE : BIGBPLPWXXX

IBAN: PL 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale również aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze. W imieniu Sławka – dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc.

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan