KRS 0000084062

Zapraszamy na stoisko Fundacji Kukuczki podczas 12go Przeglądu Filmów Górskich w Wadowicach

16.02.2022

Po rocznej przerwie Wadowickie Centrum Kultury zaprasza 26-27 lutego na 12. Przegląd Filmów Górskich. Główną atrakcją wydarzenia będzie filmowy maraton o tematyce górskiej, ale przed wszystkim spotkania z niezwykłymi ludźmi. Nie zabraknie warsztatów, konkursów z cennymi nagrodami, stoisk branżowych i towarzyskiego biegu na Leskowiec. Gwiazdą przeglądu będzie w tym roku Anna Tybor, która jesienią ubiegłego roku jako pierwsza kobieta na świecie, zdobyła ośmiotysięcznik Manaslu bez użycia tlenu z butli i zjechała ze szczytu na nartach.

12 Przegląd Filmów Górskich

Goście specjalni tegorocznego PFG to: Filip Babicz (zawodowy alpinista), Roman Ficek (biegacz ultra), Michał Woroch (pisarz, podróżnik, fotograf) i Maja Pietraszewska-Koper i Grzegorz Lipiec (twórcy filmu „#To_BE” o Krzysztofie Wielickim).

Zapraszamy na 8 specjalnie wyselekcjonowanych, nagradzanych i wyróżnionych filmów o tematyce górskiej. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy znajdzie coś dla siebie. Na widzów czekają filmowe obrazy dla miłośników gór wysokich, sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

Po projekcji filmu o Krzysztofie Wielickim pt. #To_Be, zapraszamy na spotkanie z Mają Pietraszewską – Koper i Grzegorzem Lipcem.

Stałym punktem PFG jest także bieg towarzyski na Leskowiec prowadzony przez grupę Wichry Beskidu. W biegu uczestniczyć będzie gość przeglądu – Roman Ficek.

W programie znajdą się również warsztaty z pierwszej pomocy prowadzone przez grupę GOPR, prezentacje sprzętu outdoorowego naszych sponsorów oraz konkursy z cennymi nagrodami. Dla publiczności festiwalowej na hasło „Przegląd Filmów Górskich” hotel Podhalanin wprowadził 10% zniżki na noclegi.

Bilety na wydarzenie w cenach: sobota – 50 zł, niedziela – 50 zł oraz karnety na dwa dni festiwalu w cenie 80 zł dostępne od 1 lutego br. w sekretariacie WCK, kasie kina Centrum oraz online poprzez stronę: https://wck.wadowice.pl/pfg/

Szczegółowy program na: https://wck.wadowice.pl/pfg/

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan