KRS 0000084062

Konkurs na granty finansowe Funduszu Wyprawowego dawniej A. Zawady rozstrzygnięty

01.12.2022

Zarząd Fundacji Kukuczki przyznał granty finansowe Funduszu Wyprawowego 2022 tura 2 czyli okres od grudnia 2022 do maja 2023.

Uznanie znalazły 3 zgłoszenia silnych ekip udających się na bardzo ambitne sportowo cele. Marek Raganowicz będzie próbował solowego przejścia zimowego nowej drogi na ścianie Trolli i to w głównym spiętrzeniu, Marcin Tomaszewski i Rafał Hałdaś, co rzadko praktykowane również zimą, spróbują wytyczyć nową drogę na Grenlandii (wyspa Agpad), a młoda ekipa z grupy PHS zmierzy się z Torre Egger w Patagonii, która to iglica nie ma dotąd polskiego wejścia, a przy tym w ogóle nie ma zbyt wielu wejść. W tym przypadku o dofinansowaniu zdecydował dodatkowo młody wiek aplikantów.
Projekt Jacka Czecha i Jarka Botora (nowa droga na Cerro Domo Blanco w Patagonii ) został zakwalifikowany jako dofinansowanie post-factum wobec niższej nieco oceny jego ogólnej wartości, natomiast wniosek o wsparcie wyprawy zimowej na Pik Lenina nie znalazł uznania zarządu.

Ponadto zarząd Fundacji dokonał zmian w Regulaminie Funduszu Wyprawowego .Wprowadzona w pkt 3a zmiana została podyktowana potrzebą większej elastyczności w odniesieniu do ambitnych celów realizowanych w takich rejonach jak Ziemia Baffina, Patagonia czy Grenlandia, które do tej pory nie mogły być dofinansowywane.

Pełne zestawienie przyznanych grantów oraz Regulamin Funduszu Wyprawowego znajduje się na fundacjakukuczki.pl w linku Fundusz Wyprawowy.

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan