KRS 0000084062

Zarząd Fundacji

Zarząd Fundacji jest ciałem kierowniczym. Do jego wyłącznych kompetencji należą wszelkie decyzje związane z wydatkowaniem środków zgromadzonych na koncie Fundacji, jak również decyzje w sprawach przebiegu akcji społecznych, funduszy i innych programów realizowanych przez Fundację. Poszczególni członkowie realizują na stałe opisane niżej działania. W skład Zarządu Fundacji wchodzą następujące osoby:

Jarzy Natkański 1. Kol. Jerzy Natkański. Dyrektor Fundacji. Do jego kompetencji należy: kierowanie pracami Fundacji, zwoływanie i przewodniczenie zebraniom Zarządu, prowadzenie biura Fundacji, obsługa kont bankowych Fundacji. Był sekretarzem generalnym i viceprezesem Polskiego Związku Alpinizmu.Uczestnik wielu wypraw w Himalaje i Karakorum, w tym wypraw zimowych na Nanga Parbat, Netia K-2, i Makalu. Wszedł na Gashebrum II i Broad Peak. Pracował w Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.
Kierownik wypraw unifikacyjnych i przygotowawczych Polskiego Himalaizmu Zimowego na Manaslu /2012/, Dhaulagiri /2013/, Broad Peak Middle /2014/, K2 /2016 i 2017/.
Kierował letnią wyprawą na Gasherbrum VI  2019 i zimową  na Mitre Peak 2020 w Karakorum.
2. Kol. Michał Bucholz. Zastępca Dyrektora Fundacji. Wspomaga Dyrektora w realizacji spraw związanych z obsługą konta bankowego Fundacji. Służy cennymi radami z zakresu prawa i księgowości. Wspinał się w Tatrach, Hindukuszu Afgańskim, Andach (Cordillera Huayhuash ),masywie Kilimandżaro i Himalajach. Od kilkudziesięciu lat działający społecznie w strukturach PZA, Fundacji Kukuczki i PTTK. Od 2004 roku jest vicedyrektorem zarządu Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. J. Kukuczki
3. Kol. Piotr Głowacki „Faraon ” viceprezes KW Katowice, wspina się zarówno w skałkach jak i w górach . Aktualnie realizuje autorski projekt “Korona Ziemi z rozrusznikiem” (rozrusznik serca ma od 1995r). Jego pasjami są ponadto podróże, żeglarstwo i fotografia. Wielotetni prezes a obecnie viceprezes Stowarzyszenia “Chałupa Chemików” prowadzącego schronisko turystyczne w Beskidzie Żywieckim. Członek Rady Fundacji od 25 maja 2014.
4. Kol. Urszula Głowicka
5. Kol. Artur Paszczak. W przeszłości członek zarządu, od wielu lat członek komisji roboczych PZA (Wspinaczki Wysokogórskiej i Tatrzańskiej). Jest aktywnym wspinaczem, dokonującym przejść w Tatrach i górach Europy. Jeden z inicjatorów tzw. Porozumienia tatrzańskiego, oraz powstałej w jego wyniku Akcji Społecznej Tatry bez Młotka, którą kieruje i kordynuje w imieniu Zarządu Fundacji.
6. Kol. Kamila Gajewska. Góry pod każdą postacią, wspina się zarówno w skałach jak i górach, również podziemny świat nie jest jej obcy, do czego przyczynia się uprawianie taternictwa jaskiniowego. Ponadto lubi oglądać góry z „pokładu” paralotni, a zimą nieustannie stara się ogarnąć sztukę narciarstwa skitourowego. W Fundacji zajmuje się social mediami, a także bierze udział w organizacji stoiska Fundacji na festiwalach i wydarzeniach górskich.
Joanna Wójcik-Tarnowska 7.  Joanna Wójcik-Tarnowska, z wykształcenia dziennikarz, prywatnie mama, miłośniczka przyrody i pasjonatka podróży. W wolnej chwili pisze bloga: @wbluzienaluzie. Góry są dla niej miejscem, w którym może zebrać myśli, złapać oddech od codzienności, naładować „baterie”, aby mieć siłę na realizację nowych planów. Po górach chodzi bo lubi i odpoczywa w nich mentalnie. Nie zdobyła żadnego 8 tysięcznika, 7 tysięcznika także, o 6, 5, 4 i 3 tysięcznikach póki co nie myśli, ale kto wie… Do niedawna wolontariuszka Fundacji z całkiem niezłym stażem. Obecnie jest członkiem Zarządu Fundacji im. Jerzego Kukuczki. W Fundacji zajmuje się m.in. obsługą mediów społecznościowch, a także bierze udział w festiwalach i wydarzeniach górskich.

 

 

Bezpieczny Kazbek
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan