KRS 0000084062 Program do rozliczania PIT 2014 online - e-pity 2016
Pomoc Sławkowi Szyszce

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki uruchamia zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na rehabilitację Sławomira Szyszki. Sławek Szyszka ma 48 lat. Z zawodu jest ekonomistą. Zawsze prowadził aktywny tryb życia...

czytaj dalej
Zimowa Narodowa Wyprawa na K2. Polacy dotarli do Base Campu!

We wtorek (09.01.2017) w godzinach popołudniowych czasu pakistańskiego karawana złożona z ok. 100 tragarzy oraz polskich himalaistów z wyprawy #K2dlaPolaków dotarła do podnóża K2, gdzie rozpoczęła się budowa bazy. Stąd po kilku dniach, nastąpi właściwa działalność górska.

czytaj dalej
Zimowa, Narodowa Wyprawa „K2 dla Polaków” wyleciała do Pakistanu.

29 grudnia 2017 ruszyła Zimowa, Narodowa Wyprawa „K2 dla Polaków”, pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Jej celem jest pierwsze w historii świata zimowe wejście na szczyt K2 (8 611 m n. p. m.) znajdujący się w paśmie górskim Karakorum, w Pakistanie. Partnerem Strategicznym wyprawy jest Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. 

czytaj dalej
Kalendarz Fundacji na 2018

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Fundacji Kukuczki, wsparciu PZA i marki LOTTO udało się wydać Fundacyjny kalendarz na 2018 rok. 

Premiera kalendarza miała miejsce na Krakowskim Festiwalu Górskim.
czytaj dalej
Zmiany w Radzie Fundacji

V Zgromadzenie Fundatorów Fundacji Kukuczki w dniu 13.12.2017 w Warszawie podjęło następujące decyzje:

czytaj dalej
Najlepsze filmy na Krakowskim Festiwalu Górskim 2017

Ostatnie akcenty 15. Krakowskiego Festiwalu Górskiego, czyli uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów nagród Międzynarodowego Konkursu Filmowego oraz Polskiego Konkursu Filmowego.

czytaj dalej
Najlepsze filmy górskie, spotkania ze wspinaczami i ekipą #K2dlaPolaków - 8 grudnia rusza 14. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Polska, narodowa wyprawa na K2 będzie miała szczególne miejsce w programie Warszawskiego Przeglądu, który rozpocznie się już w ten piątek w kinie Wisła w Warszawie. Zaplanowano spotkanie z kierownikiem Krzysztofem Wielickim oraz z Januszem Gołąbem – kierownikiem sportowym ekipy #K2dlaPolaków.

czytaj dalej
Uchwała zarządu Fundacji Kukuczki w sprawie ESR

Zarząd Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki wyraża swój sprzeciw wobec planowanego wprowadzenia przez Tatrzański Park Narodowy Elektronicznego Systemu Rejestracji wyjść taternickich i zwraca do Dyrektora Parku Pana Szymona Ziobrowskiego o ponowne rozważenie konieczności i zasadności jego wdrażania.

czytaj dalej
Pomoc dla Ryszarda Pilcha

Zarząd postanowił przeznaczyć kwotę 3000zł na leczenie Ryszarda Pilcha , znakomitego wspinacza tzw. " epoki kaskaderów" który od blisko 30 lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym i jest w trudnej sytuacji materialnej.

"Everest Climbing" w Bystrzycy Kłodzkiej 22.11.2017

„Kultura fizyczna w regionie z wykorzystaniem walorów środowiskowych i potencjału ludzkiego”

czytaj dalej
Bezpieczny Kazbek Fundusz im. Andrzeja Zawady Komu pomagamy Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady
Polski Związek Alpinizmu Klub Wysokogórki Warszawa
wspinanie.pl brytan